У тимчасово окупованому Енергодарі залишаються близько 15 тисяч людей

У тимчасово окупованому Енергодарі залишаються близько 15 тисяч людей

Укрінформ
У тимчасово окупованому Енергодарі залишається близько 15 тисяч осіб цивільного населення, до окупації було 53 тисячі.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказав мер Енергодара Дмитро Орлов, передає Укрінформ.

"З грудня минулого року немає можливості виїхати з окупації через територію, підконтрольну Україні. На сьогодні на території міста залишається близько 15 тисяч осіб цивільного населення, проти 53 тисяч в доокупаційний час. Частина з тих, хто залишається, вже отримали російські паспорти. Ті, хто отримав їх у перші місяці окупації, робили це за власним бажанням. Однак сьогодні окупанти вчиняють максимальний тиск та навіть катують тих, хто відмовляється від їх паспорта. Тому зараз, на 15-й місяць окупації, в багатьох випадках це стало способом зберегти своє здоров'я та життя", - сказав мер.

Читайте також: Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС стабільний - Енергоатом

Орлов додав, що в місті продовжуються тотальні репресії місцевого населення, окупанти вламуються, грабують та опечатують порожні квартири. Викрадають людей, які не мають російського паспорта, і дають їм тиждень або два на отримання.

Запорізька атомна електростанція з вересня 2022 року не працює на генерацію електроенергії, але вона підключена до об'єднаної енергетичної системи України і зараз тільки споживає електроенергію, щоб забезпечити роботу насосного та іншого обладнання, яке забезпечує охолодження ядерного палива, ядерну та радіаційну безпеку.

За інформацією НАЕК Енергоатом, всі блоки знаходяться або в холодному стані, або, як 5-й енергоблок, в стані гарячого зупинення. Окупантам не вдається їх перепідключити і запустити хоча б один з блоків на російську генерацію.

Щодо персоналу, то до окупації на ЗАЕС працювали 11 тисяч осіб.

Читайте також: Верещук про ризики на ЗАЕС: Боятись треба не росіян, а їхнього головотяпства

"На сьогодні у місті залишаються близько половини з них, але на роботу ходять не всі. Тим, хто не уклав контракт, блокуються перепустки. Зараз на станцію ходять близько 2500-3000 осіб, більшість з них вже мають договірні відносини з російською фейковою компанією. Але є і ті працівники, яких окупанти просто фізично не можуть замінити, і вони продовжують працювати без контрактів з Росатомом. Це, зокрема, ліцензійний персонал, фахівці експлуатаційного підрозділу та інші «штучні» фахівці, які тримаються і роблять все від себе залежне, щоб втримати безпекову ситуацію на Запорізькій АЕС", - сказав він.

Запорізька АЕС та прилегла територія заміновані ще з перших тижнів окупації, періодично снаряди вибухають. У самому місті регулярно відбувається ротація російських військ. Переміщається техніка навколо Енергодара, але в місто вони не заїжджають.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-