На лівобережжі Херсонщини росіяни не проводили евакуацію і перешкоджали волонтерам – облрада

На лівобережжі Херсонщини росіяни не проводили евакуацію і перешкоджали волонтерам – облрада

Укрінформ
Російські агресори на загарбаному ними лівобережжі Херсонщини евакуацію населення провалили, вони також можуть використати ситуацію з підривом ГЕС для того, щоб переселити людей з постраждалих населених пунктів просто на територію Росії.

Як передає Укрінформ, про це на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

«На лівому березі – там просто жахіття… Велика кількість людей опинилися в ситуації, коли вони не могли виїхати. Вони знаходяться на дахах затоплених будинків. Окупаційна влада евакуацію провалила повністю», - зазначив Соболевський.

На його думку, російські агресори і не збиралися по-справжньому займатися евакуацією, тому що перші рухи у цьому напрямку вони почали робити 6 червня десь опівдні, також ніхто не скасував комендантську годину.

За його словами, російські військові не були долучені до евакуаційних процесів - їх не залучали для допомоги населенню. Як зазначив Соболевський, навпаки, військові РФ заважали працювати волонтерам. «Людям, які намагалися допомогти своїм сусідам, російські військові просто створювали перешкоди», - каже Соболевський.

Зокрема, за його словами, надходила інформація про випадки вимагання грошей з боку російських військових за те, що вони дозволяли мешканцям на човнах збирати постраждалих з дахів будинків.

«Ситуація там дуже важка і для того, щоб допомогти нашим людям єдине зараз рішення – залучення міжнародних організацій, щоб вони чинили тиск на РФ, щоб дозволили працювати там міжнародним організаціям, щоб вони змогли допомогти цим людям», - зазначив Соболевський.

Також окупаційна влада не зробила жодних рухів для того, щоб у мешканців постраждалих районів був доступ до медичної допомоги.

Читайте також: Росіяни свідомо підірвали Каховську ГЕС за вказівкою з Кремля - Данілов

«І є великі сумніви, що зараз там будуть якісь кроки щодо допомоги людям, які постраждали після цього теракту», - прокоментував Соболевський. Він припускає, що населенню, швидше за все, можуть запропонувати так звану евакуацію до РФ, він впевнений, що окупаційна влада використає цю трагедію для того, щоб переселити людей на територію Росії.

Як повідомляв Укрінформ, російські війська 6 червня здійснили підрив Каховської ГЕС.

Вода оточила захоплене російськими військами місто Олешки на Херсонщині, люди рятуються на дахах, на допомогу їм ніхто не приходить. У населених пунктах загарбаної Голопристанської громади Херсонської області вода прибуває, її рівень подекуди сягає 3,5 метра. У Новій Каховці російські загарбники не евакуювали людей, а вивозили награбоване.

Фото: libkos

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-