У Львові вперше задіяли унікальний апарат, щоб продовжити «житя» органу для трансплантації

У Львові вперше задіяли унікальний апарат, щоб продовжити «житя» органу для трансплантації

Фото
Укрінформ
Аби встигнути пересадити донорську печінку, медики Першого медичного об’єднання Львова вперше задіяли унікальний для України апарат Liver Assist, що продовжив життя органу поза тілом та забезпечив його киснем.

Про це у Фейcбуці повідомляє Перше медоб’єднання Львова, передає Укрінформ.

«Донорка була у Мукачеві, трансплантацію печінки мали виконати у Львові. Це чотири години в дорозі. Ще десять годин потрібно було на обстеження органу та виконання тестів на сумісність. Разом це 14 годин, у той час як печінка поза тілом “живе” всього 12. Така різниця в часі означала, що операція могла б не відбутися, а відповідно, людина б втратила свій шанс. Аби врятувати ситуацію, наші лікарі задіяли перфузійну машину Liver Assist. В апараті орган пробув близько п'яти годин. Після того його успішно пересадили реципієнту», – йдеться у повідомленні.

Апарат Liver Assist насичує орган киснем та покращує його стан. Завдяки йому шанси на успіх самої трансплантації вищі. Досі в Україні така машина була лише одна – у столиці. Тепер Liver Assist допомагає і трансплантологам у Львові.

Нову печінку та шанс на повноцінне життя отримав 40-річний мешканець Ужгорода. Донорського органу чоловік потребував негайно. Цироз, важке ураження печінки забирали останні сили пацієнта. Донором для нього стала 36-річна мешканка Закарпаття. Її життя забрав інсульт. Післяопераційний період у пацієнта минув без ускладнень. І на третій тиждень після пересадки чоловік повернувся додому.

Читайте також: В Україні провели кілька операцій з відновлення відірваних кінцівок - Маляр

Як повідомляв Укрінформ, у 2022 році в Україні попри активні бойові дії провели 384 трансплантації органів, що на 20% більше, ніж у 2021 році. Також торік провели 192 пересадки гемопоетичних стовбурових клітин дорослим пацієнтам і 31 пересадку дітям. Трансплантацію органів в Україні проводять 32 медичні центри. Трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин проводять у дев'яти клініках.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-