Перша в Україні газова когенераційна установка розпочала роботу в Ірпені

Перша в Україні газова когенераційна установка розпочала роботу в Ірпені

Укрінформ
Оператор газорозподільної системи «Київоблгаз» збудував газопровід середнього тиску для газопоршневої електростанції. Це перша така установка, вона покладе початок створенню в Україні системи розподіленої електрогенерації.

Про це Укрінформу повідомили в Київоблгазі.

Зазначається, що для якнайшвидшого підключення когенераційної установки до газопроводу, були використані нові технології, впроваджені Регіональною газовою компанією, в тому числі, програмні продукти RGC GIS та SIMONE.

«Щоб забезпечити установку газом, ми проклали до неї газопровід та провели гідравлічний розрахунок за допомогою чеського програмного комплексу SIMONE, що значно прискорило виконання робіт з проєктування та прокладання газових мереж», – пояснив т. в. о. головиравління АТ «Київоблгаз» Руслан Писанко.

Крім котельні, електроенергію від генератора отримуватимуть ліцеї, дитячі садки та місцеві органи влади.

«Також розглядається можливість підключення до генератора трьох медичних закладів: міської поліклініки, міської дитячої поліклініки та амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1. На всі об‘єкти потрібно орієнтовно 900 кВт потужності», – говорить міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.

В умовах постійних відключень світла газова когенераційна установка стане надійним резервним джерелом електроенергії для центральної котельні, яка забезпечує теплом 70% мешканців Ірпеня.

Когенераційна установка надана Ірпінській громаді благодійним фондом з Австрії. Це один із перших в Україні прикладів малої розподіленої генерації, ставку на яку вирішили робити в уряді. Такі енергооб’єкти є менш вразливими при ракетних атаках та їх легше відновити у разі пошкодження.

Читайте також: На Миколаївщині почалося відновлення газових мереж у селах, що перебували на лінії зіткнення

Газорозподільні компанії, що працюють під брендом РГК, вже готові газифікувати такі малі електростанції та надійно доставляти до них природний газ. Вони володіють технічною експертизою та мають доступ до технологій провідних виробників газового обладнання, а також досвіду європейських операторів ГРМ.

Як повідомлялось, за словами голови Комітету Верховної Ради з питань енергетики та комунальних послуг Андрія Геруса, у найближчих планах - встановити 100 газових генераторів, які дозволять заживити найкритичніші об’єкти, такі як школи, лікарні, дитсадки. У березні схожа електростанція буде запускатися у Чернігові, потім - у Сумській та Полтавській областях.

Фото: Київоблгаз

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-