Трьом заступникам мера Одеси повідомили про підозру

Трьом заступникам мера Одеси повідомили про підозру

Укрінформ
Правоохоронці повідомили про підозру ще трьом учасникам злочинної організації в Одесі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро України.

«НАБУ та САП повідомили про підозру ще трьом учасникам злочинної організації в Одесі, викритої 5 грудня», - ідеться в повідомленні.

Йдеться про: першого заступника міського голови Одеси (ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України); в.о. заступника міського голови Одеси - керівника апарату виконавчого комітету Одеської міськради (ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 368 КК України); заступницю міського голови Одеси (ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 368 КК України).

Оскільки місцезнаходження першого заступника міського голови Одеси наразі не відомо, про підозру йому повідомили заочно (в порядку ст. 135, ст. 278 КПК України).

Слідство встановило, що восени 2021 року після викриття НАБУ та САП злочинної організації, що спеціалізувалася на корупційних схемах незаконного вибуття майна з комунальної власності Одеси, на її місці з’явилася нова.

«Ця злочинна організація взяла під контроль практично всі питання економічного життя міста, серед яких взаємодія з забудовниками, закупівлі коштом місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств, інші аспекти взаємодії з бізнесом. Задля безперебійності реалізації поставлених цілей організатори злочинної організації налагодили процес системного підкупу чиновників та депутатів місцевої ради, про що свідчать докази, здобуті НАБУ і САП під час розслідування», - ідеться в повідомленні.

Так, за даними слідства, в.о. заступника міського голови Одеси - керівник апарату виконавчого комітету Одеської міськради та член земельної комісії отримував від організаторів злочинної організації щомісячно 15 тис. доларів та інші кошти за вчинення ним дій в інтересах ЗО шляхом зловживання службовим становищем та владою.

«Як от забезпечення ухвалення земельною комісією рішень про відведення землі під будівництво наперед визначеним особам, а також про внесення змін до бюджету міста. Загалом з листопада 2021 по серпень 2022 підозрюваний одержав понад 2,4 млн грн неправомірної вигоди», - сказано в повідомленні.

Інші співучасники злочинної організації - перший заступник та заступниця міського голови Одеси - за версією слідства, отримали з березня по липень 2022 року від її організаторів 900 та 300 тис. грн відповідно.

«Перший заступник міського голови Одеси, зокрема, контролював діяльність підпорядкованих управлінь-головних розпорядників коштів та надавав їх керівникам вказівки про призупинення розрахунків за ремонт доріг у місті. Це створювало штучні умови для одержання ЗО неправомірної вигоди від підрядника за поновлення виплат. Підозрюваний також позитивно голосував у складі виконавчого комітету за рішення, якими встановлювалися тарифи на поводження із твердими побутовими відходами у місті Одесі та про зміни до бюджету, що відповідали інтересам злочинної організації», - ідеться в повідомленні.

Наразі про підозру в участі у злочинній організації повідомили 6 особам.

Слідство встановлює інших учасників злочинної організації та шукає докази їхньої корупційної діяльності.

Читайте також: Розтрата на ₴250 мільйонів: ВАКС відправив під арешт керівника благодійного фонду

Як повідомляв Укрінформ, 6 грудня детективи НАБУ повідомили про підозру трьом учасникам злочинної організації, яка тримала під контролем посадовців Одеської міської ради, бюджетні витрати міста, діяльність місцевих комунальних підприємств та вчиняла інші корупційні злочини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-