Виправдовував окупацію Криму: митрополит Кіровоградської єпархії УПЦ МП отримав підозру

Виправдовував окупацію Криму: митрополит Кіровоградської єпархії УПЦ МП отримав підозру

Фото
Укрінформ
Служба безпеки заявила, що зібрала беззаперечні докази вини колишнього керівника Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) у підривній діяльності проти України.

Про це йдеться у повідомленні СБУ в Телеграмі, передає Укрінформ.

У відомстві зазначили, що єпископ входив до найближчого оточення московського патріарха кирила, з яким координував поширення прокремлівських поглядів в регіоні. Для цього митрополит був на постійному зв’язку з очільником рпц і виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії та захоплення частини території України, зокрема АР Крим.

“Вказівки з москви надходили у вигляді письмових циркулярів, а також під час особистих зустрічей на території рф. Встановлено, що у церквах громади людям роздавали ворожу пропагандистську літературу, яку друкували багатотисячними накладами в типографіях країни-агресора”, - підкреслюється в повідомленні.

За даними СБУ, у цих книгах російські «автори» ставили під сумнів українську державність і вихваляли кремлівський режим.

Під час обшуків на території єпархії правоохоронці виявили велику кількість ворожих друкованих матеріалів і документи із доказами листування з московськими кураторами.

Відповідно до висновків незалежної експертизи, яку ініціювала СБУ, злочинна діяльність митрополита загрожує державній безпеці України. На підставі зібраної доказової бази йому повідомлено підозру за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення.

Читайте також: СБУ проводить безпекові заходи на об’єктах УПЦ МП у трьох областях

Як повідомлялось, сьогодні, 2 грудня, співробітники Служби безпеки України проводять контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ (МП) у Житомирській, Рівненській та Закарпатській областях.

Фото: СБУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-