Коледжі Херсонського держуніверситету залишаються українськими - заява вишу

Коледжі Херсонського держуніверситету залишаються українськими - заява вишу

Укрінформ
Структурні підрозділи Херсонського державного університету – Бериславський фаховий педагогічний коледж та Генічеський фаховий коледж – є і будуть працювати за українськими програмами та видавати українські дипломи.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє сайт Херсонського державного університету (ХДУ).

«Незважаючи на складну ситуацію на Херсонщині, структурні підрозділи Херсонського державного університету – Бериславський фаховий педагогічний коледж імені В. Ф. Беньковського та Генічеський фаховий коледж були, є і будуть працювати за українськими програмами та видавати українські дипломи. Студенти отримують стипендії, викладачі, які продовжують працювати за українським законодавством – заробітну плату, відпускні та оздоровчі», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що центри управління обох закладів тимчасово переміщені на підконтрольну уряду України територію. Директорка Генічеського коледжу Галина Толубець та виконуюча обов’язки директорки Бериславського коледжу Галина Пирожок виїхали з тимчасово захопленої території та організували всі освітні процеси згідно з українським законодавством, інформують в ХДУ.

Єдина умова зараз – освітні заклади працюють дистанційно, розпочали дистанційно й вступну кампанію. Та, як зазначає директорка Генічеського коледжу Галина Толубець, досвід такої роботи за два роки карантину є. Викладачі профільних дисциплін у коледжах підготовлені для роботи в нових умовах і з 1 вересня розпочнуть навчальний рік. «У всіх студентів є можливість продовжити навчання, нікуди не потрібно переводитись», – наголошує Толубець.

Зазначається, що будівлі обох коледжів захоплені, самопроголошені «керівники» намагаються створити фейкові заклади, які працюватимуть за російськими програмами та видаватимуть дипломи, які не визнає жодна цивілізована країна світу. При цьому фейкові коледжі користуються будівлями, обладнанням, а головне - авторитетом українських закладів фахової передвищої освіти.

ХДУ звертається до абітурієнтів та студентів коледжів із закликом не передавати свої особисті дані та документи фейковому керівництву захоплених коледжів - це може бути небезпечно.

«Ваші персональні данні можуть бути використані під час проведення мобілізації до російської армії та при проведенні незаконного референдуму щодо інтеграції з росією», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Херсоні загарбники захопили приміщення аграрно-економічного університету

Як повідомляв Укрінформ, у Херсонській області колишньому директору коледжу заочно повідомили про підозру в колабораціонізмі. За даними слідства, у травні 2022 року житель м. Берислав Херсонської області добровільно погодився на співпрацю із загарбниками та прийняв їхню пропозицію обійняти псевдопосаду «голови військово-цивільної адміністрації Бериславського адміністративного району». Підозрюваний є колишнім директором Бериславського фахового педагогічного коледжу імені В. Ф. Беньковського Херсонського державного університету.

14 червня колаборантки Тетяна Томіліна та Тетяна Кузьміч разом з озброєними військовими рф вдерлися до Херсонського держуніверситету (ХДУ).

Ректор університету Олександр Співаковський закликав співробітників вишу, які перебувають на тимчасово захопленій території, не йти на співпрацю з ворогом. Він запевнив, що будуть виконані всі фінансові зобов’язання перед тими, хто перебуває у вимушеному простої, та тими, хто працює дистанційно. Наразі центр управління ХДУ тимчасово працює на базі Прикарпатського національного університету.

Фото: kspu.edu

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-