Чорнобаївська та Героїв Маріуполя: у Львові перейменували низку вулиць

Чорнобаївська та Героїв Маріуполя: у Львові перейменували низку вулиць

Укрінформ
У Львові в рамках дерусифікації перейменували перші вісім вулиць, вони отримали імена відомих українців та міст-героїв.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради, передає Укрінформ.

«Над питанням перейменування вулиць працювала робоча група, куди входять представники усіх депутатських фракцій. За результатами її роботи, у Львівській громаді всього мають перейменувати 53 вулиці, одна з них знаходиться в кооперативі, ще 11 – у Винниках та Рудно», - зазначив під час представлення проєкту ухвали під час сесії перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Він додав, що сьогодні міська влада отримала колективне звернення від ініціативної групи, щоб до переліку вулиць, який винесено на голосування, додати ще одну позицію – вулицю Некрасова перейменувати на вулицю Юрія Руфа.

Сьогодні на сесії Львівської міської ради перейменували перші 8 вулиць, які підлягають декомунізації. Відтак, тепер у Льовові будуть вулиці Кардинала Гузара (замість вул. Толстого), Ірини Калинець (Брюллова), Героїв Маріуполя (Козланюка), Гостомельська (замість Дагестанської), Шумлянських (Сєчєнова), Чорнобаївська (замість Чуваської), Херсонська (Кибальчича) та Юрія Руфа (Некрасова).

При перейменуванні вулиць була врахована думка громади. Раніше впродовж тижня у Львові тривало онлайн-голосування за варіанти нових топонімів.

Пропозиція нової назви для кожної з вулиць, яка набрала найбільше голосів на веб-порталі міської ради, отримала один додатковий голос при ухваленні рішення відповідною робочою групою. Думка громадськості щодо найменування перших вулиць практично цілком збігалася з голосуванням членів робочої групи.

У міськраді наголошують, що після перейменування вулиць у Львівській громаді мешканцям не потрібно буде змінювати документи. Замінити документи будуть змушені лише підприємці, для них ця процедура буде безкоштовною.

Читайте також: Соціологи пропонують назвати іменем Ірини Бекешкіної вулицю в Києві на Троєщині

Як повідомлялося, після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні активізувалися антиколоніальні практики. По всій країні демонтують пам'ятники на честь радянських чи російських діячів та пов'язаних з російською федерацією історичних подій, а також перейменовують вулиці й інші топографічні об'єкти.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-