Меру Херсона відповіли, як діяти в умовах окупації російськими загарбниками

Меру Херсона відповіли, як діяти в умовах окупації російськими загарбниками

Укрінформ
У разі відчуття загрози життю необхідно змінити місцеперебування для уникнення можливості захоплення в полон себе чи членів родини. При цьому продовжити виконувати посадові обов’язки та забезпечувати функціонування всіх комунальних служб.

Таку пораду дав голова Херсонської обласної військової адміністрації Геннадій Лагута меру Херсона Ігорю Колихаєву на його звернення щодо того, як місцевій адміністрації працювати в умовах окупації російськими загарбниками. Як передає Укрінформ, відповідний документ опинився у розпорядженні НВ.

У ньому Лагута звернув увагу на необхідність безумовного виконання мером Херсона та його підлеглими інструкції для сільських, селищних та міських голів та начальників обласних військових адміністрацій щодо дій при загрозі захоплення/окупації території громади.

«У разі відчуття Вами та членами Вашої родини, а також підлеглими та їхніми родинами загрози життю необхідно змінити місцеперебування для уникнення можливості захоплення в полон себе чи членів родини. При цьому продовжити виконувати свої посадові обов’язки та забезпечувати функціонування всіх комунальних служб міської територіальної громади. Не писати ні Вам, ні Вашим підлеглим заяв про звільнення із займаних посад тощо», — зазначив керівник ОВА в документі.

Читайте також: На Херсонщині російські загарбники відпустили затриманого мешканця Голої Пристані

Згідно з інструкцією, яка додана до документа:

1.Сільський, селищний, міський голова зобов’язаний:

а) організувати забезпечення мешканців громади послугами критичної інфраструктури;

б) вилучити під особисте зберігання печатки та електронні підписи посадових осіб відповідної ради, а також знищити документи з особовими даними працівників апарату ради, виконкому та комунальних підприємств;

в) публічно заявити про підтримку Збройних Сил України та прагнення до перемоги України;

г) змінити власне місцеперебування за погодженням з начальником обласної військової адміністрації для уникнення можливості захоплення в полон себе чи членів своєї сім'ї.

2. Начальник обласної військової адміністрації зобов’язаний:

а) створити сільському, селищному, міському голові всі можливості для виконання покладених на нього цією Інструкцією зобов’язань;

б) організувати за зверненням сільського, селищного, міського голови вивезення його родини з територій, які можуть бути тимчасово окуповані;

в) забезпечити вивезення з території громади, з якої тимчасово відходять Збройні Сили України, сільського, селищного, міського голови та документації, визначеної ним, печаток, ключів доступу до електронних ресурсів громади та правоустановчих документів щодо життєдіяльності громади.

3. Сільський, селищний, міський голова зобов’язаний не допустити жодної власної залежності від ворога, в тому числі захоплення в полон себе чи інших членів родини. При цьому повинен докласти всіх зусиль для максимального забезпечення мешканців громади критичною інфраструктурою під час тимчасової окупації та максимально швидкого її відновлення після повернення території під контроль України.

4. Начальник обласної військової адміністрації зобов’язаний негайно повідомити в Офіс Президента України щодо виконання підпункту «в» пункту 2 цієї Інструкції.

Читайте також: Відомі українські зірки записали звернення на підтримку херсонців

Як повідомлялося, міський голова Херсона Ігор Колихаєв закликає президента і владу пояснити, як місцевій адміністрації працювати в умовах окупації російськими загарбниками.

Колихаєв зазначив, що місто перебуває в облозі окупантів, а українські державні органи припинили здійснення своїх повноважень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-