У Кам'янці на Черкащині пропонують перейменувати музей Пушкіна і Чайковського

У Кам'янці на Черкащині пропонують перейменувати музей Пушкіна і Чайковського

Укрінформ
Міська рада Кам'янки Черкаської області звернеться до Міністерства культури та інформаційної політики щодо перейменування місцевого музею Пушкіна й Чайковського в літературно-музичний музей.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив міський голова Кам'янки Володимир Тірон.

"Щойно завершилося засідання виконкому міської ради. Ухвалили рішення звернутися до Міністерства культури з проханням перейменувати музей Пушкіна й Чайковського на літературно-музичний музей. Музей належить державному історико-культурному заповіднику, й перейменовувати його — прерогатива міністерства. Сподіваємося, що воно піде нам назустріч", — сказав міський голова.

Він також повідомив, що поки вирішено утриматися від рішення про демонтаж пам'ятника Пушкіну у міському парку.

"Зносити пам'ятник ми не будемо до завершення війни. Зрештою, Пушкін і Чайковський не винні в тому, що через кілька століть якийсь маніяк путін вирішив піти на Україну війною. Долю монумента вирішимо вже після війни, коли організуємо місцеве опитування. Зараз вирішили демонтувати лише погруддя російського поета біля міського ліцею №1 та запропонувати топонімічній комісії подумати над варіантами назв вулиць, які досі носять імена Герцена й Добролюбова", — сказав Тірон.

Читайте також: У Мукачеві демонтували пам'ятник радянському танку

Своєю чергою директор музею Олександр Мушта зазначив, що у закладі буде доповнена тема про місцевого уродженця — польського композитора Кароля Шимановського, окремий куточок буде відведено письменникам Черкащини, які пов'язані з Кам'янкою.

На початку 19-го ст. в Кам'янці діяло Південне товариство декабристів. Сюди приїжджав і Олександр Пушкін. Також упродовж майже 30 років до Кам'янки в гості до сестри приїжджав композитор Петро Чайковський, який написав тут оперу "Євгеній Онєгін".

Фото: ua.igotoworld.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-