Коломийські музейники показали 280 українських писанок у польському Любліні

Коломийські музейники показали 280 українських писанок у польському Любліні

Фото
Укрінформ
Коломийські музейники відкрили виставку «Українська писанка» у польському місті Люблін. Для цього фахівці відтворили 280 зразків писанок з усіх регіонів України.

Про це у Фейсбуці повідомила гендиректорка Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття Ярослава Ткачук, передає Укрінформ.

«Сьогодні католики світу святкують Пальмову неділю. Напередодні у польському Любліні, ми відкрили виставку «Українська писанка». Щоб така виставка відбулася і ми мали можливість мовою культури говорити з поляками про Україну, наші музейні співробітники відтворили 280 зразків писанок з усіх регіонів України, провели їхню консервацію та реставрацію. Люблін зустрічав нас українськими прапорами та синьо- жовтими барвами», - зазначила Ткачук.

Коломийські музейники показали 280 українських писанок у польському Любліні / Фото: Yaroslava Tkachuk

За її інформацією, писанки розмістили на стендах - планшетах за регіональним та тематичним принципом.

«Особлива подяка в підготовці виставки Ірині Блонській. Саме вона у копіях відтворила більшу частину писанок з оригінальних колекцій музею», - додала Ткачук.

Окрім цього, працівники Коломийського музею провели у Любліні майстер-класи із писанкарства. Їх обіцяють продовжити для всіх бажаючих вже у Коломиї після перемоги України у війні з росією.

Читайте також: В Ужгороді відкрили мистецьку виставку "Вільні люди" на підтримку 128-ї бригади

Відомо, що Музей писанкового розпису (неофіційна назва Музе́й «Пи́санка») — єдиний у світі музей писанки або писанкового розпису в місті Коломия Івано–Франківської області. Оригінальна споруда будинку містить у собі частину пам′ятника писанці, висота якого сягає 13,5 метра, а діаметр 10 метрів. Збірка Музею налічує понад 12 000 писанок і декоративних яєць із різних регіонів України та країн світу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-