Заборонені Бандера і Стус: у захоплених росіянами регіонах вилучають українські книжки

Заборонені Бандера і Стус: у захоплених росіянами регіонах вилучають українські книжки

Укрінформ
У бібліотеках на тимчасово захоплених російськими військами територіях Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей почались вилучення української історичної та художньої літератури, яка не співпадає з постулатами кремлівської пропаганди.

Як передає Укрінформ, про це Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє у Телеграмі.

Для цього залучено російські підрозділи "воєнної поліції". Наразі, окрім репресивних, вони виконують так звані "ідеологічні функції".

"Найбільшу зацікавленість поліцаїв викликають книжки щодо історії українських Майданів, АТО/ООС, історії українських визвольних змагань. До "екстремістської" літератури відносять шкільні підручники історії України, наукову та популярну історичну літературу. Окупанти мають цілий перелік заборонених до згадування імен. Серед них: Мазепа, Петлюра, Бандера, Шухевич, Чорновіл. В містах Кремінна, Рубіжне (Луганська область), Городня (Чернігівська область) відомі випадки вилучення книжки "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані", - зазначають у розвідці.

Знайдені книжки вилучаються, знищуються на місці або вивозяться у невідомому напрямку.

Крім того, у Старобільську Луганської області російська "адміністрація" проводить заходи із впровадження в обіг російських рублів для розрахунку в магазинах та на ринках.

Також путінські війська намагаються розставляти на місцях окупаційні адміністрації. Ведеться розшук патріотів та учасників АТО/ООС.

Місцевому населенню надано вказівку збирати документи, начебто з метою оформлення пенсійного забезпечення, повідомляюь у розвідці.

Як повідомляв Укрніформ, за даними розвідки, депортованим до російської федерації українцям пропонують працевлаштування на Сахаліні.

Росіяни проводять масові заходи з переміщення українських громадян із захоплених територій до рф. Після проходження фільтраційних таборів українців відправляють до економічно депресивних районів рф. В якості кінцевого пункту призначення називають низку північних областей, зокрема Сахалін. Українцям "пропонують" офіційне працевлаштування через центри зайнятості. Ті, хто погоджується, отримують документи, які забороняють виїзд з російських регіонів протягом двох років.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-