Унаслідок ворожих обстрілів майже 30 тисяч мешканців Донеччини залишаються без води

Унаслідок ворожих обстрілів майже 30 тисяч мешканців Донеччини залишаються без води

Укрінформ
Близько 30 тисяч мешканців Донецької області залишаються без централізованого водопостачання через зупинку насосної станції, пошкодженої окупантами.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це 22 лютого на брифінгу у Краматорську повідомив керівник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

Він нагадав, що насосна станція Першого підйому Південно-Донбаського водогону потрапила під обстріл окупантів 19 лютого. Тоді було пошкоджено її обладнання, зокрема, трансформатори – вони не підлягають відновленню.

«Понад 800 тисяч мешканців області відразу після зупинення електропостачання залишились без сталого водопостачання. Терміново були вжиті необхідні заходи… Зараз близько 30 тисяч мешканців області залишаються без централізованого водопостачання», - сказав очільник області.

Читайте також: Авдіївка та ще три населені пункти – без води через обстріл окупантів

Він уточнив, що наразі з Карлівського водосховища забезпечується постачання Покровської групи міст, а зі Старокримського водосховища - постачання Маріуполя.

До міст Мар’їнка, Красногорівка, Волноваха, Вугледар та Курахове почалося підвезення води для населення. З міжнародними організаціями вирішено питання щодо допомоги у придбанні для громад ємностей для питної води, поінформував Кириленко.

Він зазначив, що орієнтовний термін виконання відновлювальних робіт на насосній станції - до 1,5 місяця.

Читайте також: Обстріли на Луганщині: пошкоджені насосна станція, газовідвід та інші об'єкти

«Це приблизний термін, з певним невеликим запасом часу. Зараз передчасно казати про пошкодження лише трансформаторів - основного та резервного. Ми не знаємо, чи у справному стані електрощитова, лінії електромереж. Для цього необхідно вийти працівнику відповідного підрозділу Компанії «Вода Донбасу». Доступ наразі не погоджено. Монтаж цього обладнання не може бути здійснений силами кількох людей, десятка людей, необхідна спеціальна техніка. Ділянка дуже добре прострілюється», - пояснив керівник обласної ВЦА.

Кириленко додав, що ще стоїть питання доставки техніки, а тільки після цього – встановлення основного джерела живлення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-