У Запоріжжі Зеленський відкрив найбільший в Україні вантовий міст

У Запоріжжі Зеленський відкрив найбільший в Україні вантовий міст

Фото, відео
Укрінформ
У Запоріжжі Президент України Володимир Зеленський відкрив першу частину найбільшого вантового мосту в Україні.

Про це з місця події повідомляє кореспондент Укрінформу.

У Запоріжжі Зеленський відкрив найбільший в Україні вантовий міст / Фото: Дмитро Смольєнко. Укрінформ

Міст поєднав два береги Дніпра.

«Сьогодні ми об’єднуємо нашу державу не лише словами. Сьогодні ми відкриваємо найвищий міст в Україні. Його почали ... десь у 2004 році. Діти, які були тоді народжені, - повнолітні, ціле покоління… Цей міст називали монументом корупції багато років. Нехай відтепер це буде монумент єдності», - зазначив Зеленський.

З нагоди Дня Соборності та відкриття мостопереходу дві тисячі людей утворюють 9-кілометровий "живий" ланцюг. Президент після промови з нагоди відкриття мостопереходу також став у "живий" ланцюг.

Зеленський зазначив, що завданням нинішнього і майбутніх українських поколінь є збереження незалежності держави і єднання.

«103 роки тому був проголошений Акт злуки. Це знакова подія в історії України, історії державотворення України, яка дає дві основні, дуже важливі настанови для усіх наступних поколінь: якщо не припиняти боротьбу, рано чи пізно єдина і незалежна держава буде стовідсотково відновлена», - заявив глава держави.

Він підкреслив, що завдяки зусиллям попередніх поколінь вдалося здобути незалежність України. Завданням нинішнього й наступних поколінь українців, на переконання Президента, - пам’ятати про другу настанову і незалежність України зберегти.

Вантовий міст через річку Дніпро зводиться в рамках національної програми "Велике будівництво". Він є найвищим в Україні, адже висота пілонів, які тримають міст, – 166 метрів.

Міст буде підсвічений сучасною та яскравою LED–підсвіткою в синіх, жовтих та інших кольорах.

Генеральний підрядник - турецька компанія "Онур" - зазначив, що відкриття мосту, це подія, на яку всі так довго чекали.

"Ми пишаємося, що наша команда є причетною до такого відповідального та масштабного для країни проекту", - йдеться у дописі дорожньої компанії на сторінці у Фейсбуці.

Як повідомлялось, 24 грудня 2020 року Президент Володимир Зеленський відкрив першу частину балочного мосту через річку Старий Дніпро, який є частиною автотранспортної магістралі, що будується з 2004 року. Цей міст намагалися побудувати ще з 1965 року.

Читайте також: Зеленський приїхав на Запоріжжя

Запорізький міст - це магістраль безперервного руху завдовжки понад 9 км, яка складається з шести транспортних розв’язок, у складі яких 27 штучних споруд, у тому числі два позакласні мости з окремими спорудами під кожний напрямок руху. Історії будівництва мосту – 16 років.

У межах національної програми "Велике будівництво", ініційованої Президентом Володимиром Зеленським, у 2020 році будівництво запорізьких мостів було відновлено. Переможцем тендеру на будівництво об’єкту було визначено турецьку компанію. Загальна вартість проєкту – 11,9 млрд грн (з ПДВ).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-