Колишній костюмер із Голлівуду подарував Тернопільщині колекцію лемківського одягу

Колишній костюмер із Голлівуду подарував Тернопільщині колекцію лемківського одягу

Фото
Укрінформ
Майже 150 автентичних зразків лемківського одягу подарував музею на Тернопільщині колишній костюмер з Голлівуду Віллям Джула.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила директор музейного комплексу «Лемківське село», куди надійшли етнографічні раритети, Віра Дудар.

«Це надзвичайно цінний подарунок для нашого музейного комплексу. Пан Джула – лемко за походженням, з ним підтримуємо контакти вже давно. Серед отих майже півтори сотні безцінних речей лемківського одягу є не тільки автентичні речі, яким понад 100 років, але й ті, що відтворив, на основі архівних документів, сам Вільям Джула. Він – відомий в українській фольклорист, збирач давнього лемківського одягу. Це – частина його багатющої колекції. Відтепер і ми матимемо колекцію, подібної якій в Україні немає», - розповіла Дудар.

Колишній костюмер із Голлівуду подарував Тернопільщині колекцію лемківського одягу / Фото Віри Дудар

За її словами, такий етнографічний подарунок надійшов за сприяння колишнього працівника НАСА Ладика Максимовича, який має лемківське коріння. Він взяв на себе усі фінансові витрати із транспортування й доставки мистецького вантажу, який зберігатиметься тепер у музейному комплексі в Монастириськах.

Серед надісланого – зразки жіночого та чоловічого одягу, головні убори, сорочки-кошулі, полотняні штани, лейбики, суконні гуні, бруслики, капелюхи, спідниці та корсети.

Читайте також: У Хмельницькому створюють музей-криївку

Передбачається, що після детального опису колекції, у березні її виставлять на огляд у музейному комплексі «Лемківське село у Монастириськах».

Як повідомляло агентство, у містечку Монастириська та околицях проживає одна із найбільших в Україні компактна група лемків. Тут діє музейний комплекс «Лемківське село», - єдиний у світі музей лемківської культури. В ньому зібрано експонати, привезені українцями з різних теренів Лемківщини та подаровані для збереження звичаїв і лемківських традицій. Зібрано понад 3 тисячі автентичних лемківських речей вжитку та побуту, декору та мистецтва. До музейного комплексу належать 6 експозиційних будиночків, які розташовані на Ватряному полі. Там представлена церковна вишивка, столярна, кравецька і гончарна майстерні, відтворено подвір’я ґазд із лемківських сіл.

Як відомо, лемки – західна етнічна гілка українського народу, яка проживала на обох схилах Карпат. У 1944-46 рр. на підставі угоди між урядами УРСР та Польщі відбулася депортація українського населення з території Польщі до УРСР і польських громадян з території УРСР до Польщі.

Читайте також: Музею Леонтовича у Марківці розробили логобук

Загалом депортували майже 500 тис. лемків і розсіяли по всіх областях України. На Тернопільщині оселилося понад 41 тис. родин.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-