Власник будинку, де стався обвал, не мав дозволу на будівельні роботи – міськрада Харкова

Власник будинку, де стався обвал, не мав дозволу на будівельні роботи – міськрада Харкова

Укрінформ
У Харкові власник будівлі на проспекті Гагаріна, 20, де 1 січня стався обвал, не мав дозволу на будівельні роботи на території.

Про це повідомив у Фейсбуці директор департаменту в справах інформації та зв’язків із громадськістю Харківської міської ради Юрій Сидоренко, передає Укрінформ.  

За його даними, жодних дозволів на будівництво власник будівель не мав, тобто роботи велися «на свій страх і ризик, самовільно».

Більше подробиць щодо обвалу, а також інформацію щодо стану інших будівель, які знаходяться за тією ж адресою, Сидоренко пообіцяв надати 5 січня.

Як повідомляв Укрінформ, у Харкові на проспекті Гагаріна, 20 обвалилася стіна чотириповерхового нежитлового будинку. Внаслідок події ніхто не постраждав. У міській раді припускають, що обвал стався через будівництво, яке розпочалося поруч. Поліція встановила, що будівля, у якій розташовувались офісні приміщення, готувалася під знесення і не використовувалась.  

Міський голова Харкова Ігор Терехов дав розпорядження з'ясувати, ким, коли, як і чому були видані дозволи на будівництво - якщо такі взагалі видавалися.

Згодом у прокуратурі повідомили, що обвал стався ще 1 січня. Виклик рятувальники отримали близько 11 год. 4 січня від перехожого.

У громадській організації «Харківський антикорупційний центр» повідомили, що, за даними Єдиного реєстру прав на нерухоме майно, всі приміщення за цією адресою пр. Гагаріна, 20 належать ПрАТ «Харківський завод «Оргтехніка». Ця фірма має право постійного користування земельною ділянкою. У вересні 2021 року «Харківський завод «Оргтехніка» подала декларацію про початок виконання підготовчих робіт щодо реконструкції нежитлових приміщень з урахуванням знесення частини нежитлових будівель. Підрядником реконструкції є ТОВ «Констракшнгруп», відповідний документ про початок підготовчих робіт на об’єкті зареєстрований на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. За даними антикорупційного центру, декларація про початок робіт була зареєстрована автоматично, оскільки вказано, що це об’єкт категорії СС1 (до неї відносяться об’єкти, на яких постійно знаходяться не більше 20 осіб та не більше 50-ти осіб тимчасово). 

Поліція за фактом обвалу відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 275 (Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд) та ч.1 ст. 272 (Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) Кримінального кодексу України. Вони передбачають покарання до п'яти років позбавлення волі.

Фото: МВС

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-