У 12 областях призначили головних санлікарів

У 12 областях призначили головних санлікарів

Фото
Укрінформ
У низці регіонів призначили керівників центрів контролю та профілактики хвороб.

Як передає Укрінформ, про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив у Фейсбуці.

"Перший робочий день у новому році розпочався із вручення контрактів новопризначеним керівникам обласних центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Сьогодні 12 регіонів, а саме Київська, Вінницька, Луганська, Харківська, Хмельницька, Івано-Франківська, Волинська, Чернівецька, Рівненська, Кіровоградська та Тернопільська області отримали в одній особі керівників центрів та головних державних санітарних лікарів областей", - написав він.

Як зауважив Ляшко, призначення керівників ЦКПХ є черговим кроком у перезавантаженні системи протиепідемічного захисту України.

Створення нової мережі центрів контролю та профілактики хвороб міністр назвав рішенням, яке дозволить поєднати сильні сторони централізованих та децентролізованих систем забезпечення контролю над хворобами та епідемічного благополуччя населення.

Фото: Віктор Ляшко, Фейсбук

"Через модель функціонування мережі таких центрів у кожній області ми матимемо можливість забезпечити пильний моніторинг за показниками здоров’я населення, оцінювати ризики та давати цінні вказівки і рекомендації органам місцевого самоврядування та суб’єктам господарювання без постійного втручання в їх автономну діяльність", - пояснив Ляшко.

За його словами, також з'являться достатні повноваження та здатність оперативно реагувати на будь-які виклики у сфері громадського здоров’я.

"Це працівники центрів вже демонструють у період пандемії COVID-19. Від новопризначених керівників очікую активної роботи в напрямку захисту населення від інфекційних та неінфекційних хвороб, епідеміологічного нагляду, а також активної профорієнтаційної роботи серед студентів медичних вузів", - наголосив очільник МОЗ.

За словами Ляшка, завдяки цьому новостворені центри знову матимуть можливості для розвитку, технічного удосконалення та повернуть престиж професії і довіру громадян.

Як повідомляв Укрінформ, у червні заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін оголосив, що Міністерство охорони здоров'я проводить процес переформатування обласних лабораторних центрів у центри з контролю та профілактики хвороб.

Заходи вживаються з метою ефективного реагування на нові виклики та загрози у сфері громадського здоров’я, пов’язані, зокрема, з поширенням COVID-19.

Головними функціями центрів контролю та профілактики хвороб є забезпечення епідеміологічного нагляду, санітарного та епідемічного благополуччя населення, захисту населення від інфекційних хвороб, попередження та профілактики неінфекційних захворювань, підтримка біологічної безпеки та біологічного захисту, епідеміологічного нагляду (спостереження), імунопрофілактики, просвітницької роботи щодо здорового способу життя та запобігання факторам ризику, боротьба зі стійкістю до протимікробних препаратів, реагування на небезпеки для здоров’я та надзвичайні стани у сфері охорони здоров’я тощо.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-