У громаді Запорізької області до програми благоустрою залучають безробітних

У громаді Запорізької області до програми благоустрою залучають безробітних

Децентралізація
Укрінформ
У Комиш-Зорянській громаді Запорізької області до реалізації програми благоустрою залучають місцевих безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

Про це повідомила староста Комиш-Зорянської селищної ради Запорізької області Ірина Недобуга під час семінару «Організація виконання старостою контрольних функцій», який відбувся в рамках навчання «Кроки для старост 2021» від Програми «U-LEAD з Європою».

За її словами, у громаді діє програма благоустрою Комиш-Зорянської селищної ради, за рахунок якої фінансують з місцевого бюджету заходи з благоустрою, частково оплачують громадські роботи та купують необхідні інструменти та матеріали. На роботи з благоустрою залучають місцевих жителів з-поміж безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості і яка співфінансує оплату громадських робіт.

«У підпорядкованому мені Благовіщенському старостинському окрузі працюють троє громадських працівників по три тижні на місяць з квітня до листопада, які виконують роботи з прибирання центра села, узбіч вулиць, з прибирання дитячого майданчика, спортивного майданчика, стадіону, підбілювання дерев, бордюрів. У своїй роботі вони підзвітні та підконтрольні старості. Робітники забезпечені необхідним інструментом та приладдям», - сказала Недобуга.

Вона зауважила, що значних зусиль потребує впорядкування кладовищ, яких у старостаті вісім загальною площею понад 9 га.

«Населення старішає. І люди не в змозі доглядати за місцями поховань своїх близьких та рідних, тому громада включила до програми благоустрою порядок на кладовищах (до переліку об’єктів Програми благоустрою). Обсяг робіт суттєво збільшився, але мешканці громади дуже вдячні», - зазначила Недобуга.

У Комиш-Зорянській громаді питання освітлення та заміни лампочок у ліхтарях також на контролі старости. У Благовіщенському старостаті всі вулиці у селах освітлені, але, за словами старости, деякі ліхтарі та мережі потребують оновлення. Тому староста разом з активістами та місцевими депутатами розробили проєкт щодо модернізації мережі освітлення і наразі шукають альтернативні джерела фінансування для його реалізації.

Староста з Комиш-Зорянської громади зазначила, що участь у навчанні від Програми «U-LEAD з Європою» є дуже цінною, оскільки старости отримують нові знання, обмінюються досвідом, а також мають можливість почути експертну думку.

«Переконана, що у громаді має бути інспектор з благоустрою. Ми із старостами з нашої громади під час перегляду стратегії розвитку внесли пропозицію до операційної цілі «Благоустрій територій та поводження з ТВП» додати такий пункт, як запровадження посади інспектора з благоустрою. І от про це сьогодні говорили і експерти, і колеги з Тростянецької громади, які підтвердили правильність наших дій. І ще це додасть впевненості у власних силах щодо покращення стану благоустрою» - сказала Недобуга.

Читайте також: U-LEAD радить громадам, як дотримуватись правил благоустрою

Як повідомлялося, впродовж семи тижнів 300 старост з різних громад України навчаються за програмою «Кроки для старост 2021». Запорізьку область у навчанні представляють 21 староста із 14 територіальних громад регіону. Під час навчальних семінарів та практикумів учасники дізнаються багато корисної інформації від експертів та тренерів U-LEAD.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-