У Вінниці відкрили перший в Україні пам'ятник Любомиру Гузару

У Вінниці відкрили перший в Україні пам'ятник Любомиру Гузару

Фото, відео
Укрінформ
У Вінниці відкрили перший в нашій країні пам'ятник патріарху-предстоятелю Української Греко-католицької церкви Любомиру Гузару.

Про це у Фейсбуці повідомляє парафія Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ, передає Укрінформ.

Пам’ятник Блаженнішому Любомиру Гузару відкрили поблизу храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ на вул. Київській. В урочистостях узяв участь глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

«Будучи великою людиною в усіх вимірах того слова, він (Любомир Гузар – ред.) ніколи не хотів звертати увагу на себе. Єдине було його бажання – вказати на Бога, для якого він жив і якому присвятив своє життя... Сьогодні поруч людного перехрестя постав дороговказ, який вказує нам дорогу до неба. Таке відчуття, що Блаженніший вийшов разом із нами з храму для того, щоби вказати людині дорогу до Бога», - сказав Святослав.

Встановлення пам'ятника Любомиру Гузару ініціювала Вінницька греко-католицька спільнота, яка й зібрала гроші на його виготовлення. Коштом міського бюджету облаштували довколишню територію - вимостили плиткою і встановили додаткове освітлення.

Відкриття пам'ятника Любомиру Гузару у Вінниці / Фото: facebook.com/ugcc.ua

Як повідомлялося, авторами бронзового пам'ятника є українські скульптори Борис Крилов та Олесь Сидорук. 

З 4 жовтня у Вінниці проходив «Тиждень Патріарха Любомира Гузара». У місті відбулася низка заходів, спрямованих на те, щоб городяни більше дізналися про цю постать.

Читайте також: У Вінниці розпочався тиждень Любомира Гузара

Любомир Гузар (1933 –2017) – релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-католицької церкви (2001-2011). Він кілька разів бував у Вінниці з пасторськими візитами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-