ДБР перевіряє причетність ФДМУ до незаконної приватизації підприємства на Черкащині

ДБР перевіряє причетність ФДМУ до незаконної приватизації підприємства на Черкащині

Відео
Укрінформ
Оперативники Державного бюро розслідувань перевіряють причетність посадових осіб Фонду державного майна України до незаконної приватизації стратегічного підприємства у Черкаській області.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.

У межах досудового розслідування працівники ДБР перевіряють інформацію щодо незаконної приватизації об’єкта критичної інфраструктури країни, пакет акцій якого заплановано продати на аукціоні за значно нижчою ціною, ніж його ринкова вартість – приблизно 6 млрд грн.

Через таку приватизацію держава також щорічно недотримувала б щонайменше 180 млн грн гарантованого прибутку.

Посадовці ФДМУ, незважаючи на застереження від правоохоронних та державних органів влади, продовжували підготовку до приватизації стратегічного підприємства, ідеться в повідомленні.

Під час проведеня оперативно-слідчих заходів працівники ДБР вилучили документи, що підтверджують протиправну діяльність представників Фонду держмайна.

Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснює Офіс генерального прокурора.

Як повідомляв Укрінформ, 20 серпня Рада національної безпеки і оборони ухвалила протокольне доручення про повернення акціонерного товариства «Черкасигаз» в державну власність.

Читайте також: ДБР цьогоріч скерувало до суду матеріали про збитки держбюджету на ₴98 мільйонів

РНБО взяла до відома інформацію міністра енергетики Германа Галущенка, який звертався до очільника НАК «Нафтогаз» Юрія Вітренка щодо втрати державного контрольного пакета акцій підприємства, і доручила низці державних органів встановити причини цієї ситуації.

Крім того, РНБО доручила здійснити заходи, які передбачають повернення контрольних акцій державі, відшкодування збитків країні, а також встановлення контролю над «Черкасигазом».

Інформація, що пакет акцій «Черкасигазу», який належить НАК «Нафтогаз України» скоротився з 51% до 9,97%, з’явилась ще у 2012 році. При цьому у Фонді дежмайна заявляли, що рішення про приватизацію уряд не приймав, а фонд не отримував жодних акцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-