На Буковині у COVID-лікарнях зростає кількість дітей

На Буковині у COVID-лікарнях зростає кількість дітей

Укрінформ
У Чернівецькій області за останні тижні значно зросла кількість госпіталізацій дітей із підозрою та підтвердженим COVID-19.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила заступниця головного лікаря Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні Оксана Знак.

«У нас значно збільшилась кількість дітей, які поступають з підозрою та підтвердженим діагнозом COVID-19. Наприклад, минулої доби до нас поступило 19 дітей із підозрою на коронавірус. Попередньої доби було 22 дітей, у 9 із них COVID-19 підтвердився», - сказала Знак.

Наразі в обласній дитячій лікарні, яка приймає пацієнтів із підозрою на коронавірус з усієї області, перебуває 51 пацієнт. У 29 із них COVID-19 підтверджений, ще 22 діток очікують на результати аналізів.

У лікарні наголошують, що поступовий ріст госпіталізацій почався ще наприкінці серпня. Натомість, різкого стрибка хворих дітей у зв'язку із початком навчального року медики не спостерігають.

«Вільні місця – це величина динамічна і змінюється впродовж дня. Трохи більше, ніж половина ліжок бувають майже завжди зайняті. Всього маємо 108 ліжок для госпіталізації дітей. На щастя, діти не важко переносять COVID-19, швидко одужують. Тому ми зайвий час їх тут не тримаємо у стаціонарі. Якщо стан дозволяє – відправляємо на амбулаторне лікування», - додала лікарка.

Читайте також: У Києві та 17 регіонах перевищений рівень захворюваності на COVID-19

Більшість пацієнтів обласної дитячої лікарні перебувають у легкому та стані середньої важкості. Проте, є двоє передчасно народжених малюків, яких лікують у реанімації. Підтвердження COVID-19 у них немає, але так само ще і не знята підозра на цей вірус.

«Важкість стану обох малюків зумовлена передчасним народженням. В обох випадках - це був кесарів розтин у матерів, в яких підтверджений коронавірус. У першому випадку дитина перебуває в нас уже четвертий день, перший ПЛР-тест був негативний. Але поки підозра на вірус у нього не знята, ми пізніше зробимо ще один тест. Інший малюк потрапив у реанімацію напередодні. Результату його аналізів поки немає», - зазначила Знак.

За її словами, всі діти в інфекційному корпусі ізольовані: окремо перебувають з підозрою, з підтвердженим діагнозом і ті, у котрих знята підозра, вони ще лікують пневмонію чи інші ГРВІ.

Також в лікарні додатково виокремили ще одне відділення для дітей зі знятою підозрою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-