У Львові бельгійські лікарі безкоштовно прооперували дітей з вадами слуху

У Львові бельгійські лікарі безкоштовно прооперували дітей з вадами слуху

Фото
Укрінформ
У Міській дитячій клінічній лікарні Львова лікарі з Бельгії разом з місцевими колегами 5-9 вересня проводили безкоштовні мікрохірургічні операції на вусі, в тому числі кохлеарні імплантації, які в Україні є рідкісними.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради, передає Укрінформ.

«На сьогодні вдалося успішно прооперувати 8 дітей з різних куточків України з різними патологіями слуху. Діти почуваються добре. Вперше у Львові була виконана кохлеарна імплантація, отож троє дітей отримали шанс чути та розвиватися, як і їхні однолітки. Також колеги з Бельгії надали консультації нашим маленьким пацієнтам. Завдяки бельгійським колегам ми запускаємо великий процес вдосконалення в дитячій отохірургії Львова і сподіваємося на подальшу співпрацю», - зазначила керівниця проєкту, лікарка-отоларинголог дитячої лікарні Мар’яна Черкес.

Читайте також: У Хмельницькому провели складну операцію на відкритому серці

Як повідомляється, у Львові протягом п'яти днів лікарі з Бельгії, із Saint-Luc University Hospital у Брюсселі, разом з місцевими колегами проводили безкоштовні мікрохірургічні операції. Бельгійські лікарі провели мікроотохірургічні втручання для маленьких пацієнтів з повною глухотою, кондуктивною втратою слуху, вродженими вадами слуху, хронічними захворюваннями вух, що вимагають оперативного лікування для відновлення слуху.

У Львові бельгійські лікарі безкоштовно провели дітям мікрохірургічні операції з відновлення слуху / Фото: Львівська міська рада

Професорка з Бельгії, отохірург Монік Декат зазначила, що операції були надскладні, але враховуючи її тридцятирічний досвід у проведенні таких хірургічних втручань, усе пройшло успішно.

«Цей проєкт обговорювався 2 роки і мав три основні завдання: провести власне ці операції, готовність лікарні до таких операцій та щоб в майбутньому лікарі дитячої лікарні могли самостійно їх проводити. Ми задоволені, що все це було вдало зроблено і надіємось на подальшу плідну співпрацю», - зазначив лікар-аудіолог Даніель Ромоло де Сіат.

За словами директора лікарні Романа Гереги, проведення даних операцій стало можливим завдяки новій сучасній апаратурі, яка обійшлася у 7 млн грн.

Читайте також: У Львові провели рідкісну операцію на серці

«Прооперованих пацієнтів ще чекає цілий етап реабілітації. Найближчим часом ми плануємо відкрити Центр слуху і мовлення, де проводитимуть власне цю реабілітацію. Це буде група спеціалістів, де буде отоларинголог, сурдолог, психолог, логопед і будуть залучатись і інші спеціалісти, які перевірятимуть чи нормально функціонують імпланти і вчити мовному контакту наших пацієнтів», - додав Герега.

Запрошені закордонні спеціалісти також надали безкоштовні консультації 20 маленьким пацієнтам зі складними вадами слуху з різних куточків України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-