Слонів у Миколаївському зоопарку привітали з «професійним святом»

Слонів у Миколаївському зоопарку привітали з «професійним святом»

Фото, відео
Укрінформ
У Миколаївському зоопарку відзначили Всесвітній день слонів, який святкують 12 серпня. 

Цього дня тут організували всім охочим цікаву екскурсію, а двом вихованцям звіринця - Дінкару та Шанті - влаштували показове купання та подарували смаколики. Відповідне відео розміщене на сторінці зоопарку у Фейсбуці.

За словами працівників зоопарку, метою свята є привернення уваги громадськості до проблеми винищення слонів. І африканські, й азійські слони занесені в Міжнародну Червону книгу як види, близькі до вимирання.

Під час екскурсії розповіли про історію та досвід утримання слонів у Миколаївському зоопарку, адже за 120 річну історію існування звіринця, тут утримували як азійських (Elephas maximus), так й африканських слонів (Loxodonta).

Першим слоном була азійська слониха Мері. Вона була подарована першому секретарю ЦК КПРС Микиті Хрущову у 1955 році прем’єр-міністром Індії Джавахарлалом Неру.

В 1977 році до зоопарку прибув азійський слон на ім'я Карат. Це був один з найкрасивіших слонів в зоопарках того часу, який славився ще й своїми довгими бивнями, довжина яких сягала понад метр.

В 1984 році в Миколаївському зоопарку з'явилися африканські слони - Чанга, Джильда, а ще Ніппл та Ванні. А коли їх не стало, то цілих 10 років тут не було слонів.

Читайте також: У Харківському зоопарку переселили у нові вольєри бегемотиху і нільських крокодилів

За цей час проведено ремонт та реконструкцію зимового та літнього вольєрів. Капітально відремонтований водогін, оновлена система опалення, обладнано новий декор тощо. Був значно розширений літній вольєр, встановлено новий басейн для купання слонів, обладнано нові приміщення для годування слонів або для проведення необхідних маніпуляцій, встановлено навіс.

У 2019 році до Миколаївського зоопарку з Угорщини приїхали два азійські слони - Дінкар та Шанті. Тварини були передані за Європейською програмою збереження та розмноження рідкісних видів.

Дінкар народився в Ганноверському зоопарку. Перш ніж прибути до Миколаєва, цей молодий слоник уже змінив три зоопарки. Він дуже активний, грайливий та норовливий. Мешкає Дінкар в одному вольєрі зі своїм старшим на два роки товаришем Шанті, який народився також у Ганноверському зоопарку.

Читайте також: Горила Тоні зі столичного зоопарку святкує 47-річчя

Шанті - спокійний та інтелігентний. Поводиться дуже пристойно. У Дінкара ж характер – як у шкідливого хлопчиська. Він дозволяє собі задирати старшого слона, він рухливий, постійно грається, кидається віниками.

Але обоє слонів дуже прив'язані один одного та завжди проводять своє дозвілля разом.

Фото: Суспільне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-