На Хортиці знайшли символічну могилу вождя з горщиком без праху

На Хортиці знайшли символічну могилу вождя з горщиком без праху

Фото
Укрінформ
У Запоріжжі на Хортиці на території археологічного комплексу «Генералка 2» дослідники знайшли кенотаф - символічну могилу вождя без праху небіжчика.

Про це повідомляє Запорізька міська рада, передає Укрінформ.

Зазначається, що подібні поховання влаштовували, якщо людина помирала на чужині чи зникала безвісти. На думку істориків, кенотаф належав одному з вождів. У похованні археологи виявили спеціальний горщик, який був частиною ритуальних обрядів. Його виготовленням та оздобленням займались виключно жінки.

На Хортиці знайшли старовинний кенотаф / Фото: zp.gov.ua

Горщик датується 1500 р. до н.е. і належить до періоду бабинської культури або культури багатопружкової кераміки. Починаючи з 2000 року, це вже четверта знахідка зрубників у балці Генералка.

«Генералка 2» - це унікальний археологічний комплекс, датований кінцем IV - першою половиною III тис. до н.е. Його ще називають «українським Стоунхенджем». У бронзову епоху тут оселились перші представники ямної культурно-історичної спільності.

Читайте також: На Запоріжжі археологи розкопали рідкісне поховання на Мамай-Горі

Аналіз системи ровів палісаду встановив, що поселення можна віднести до загальноєвропейських пам'яток. Відповідні аналоги можемо побачити в Німеччині, Італії, Іспанії та низці інших західноєвропейських країн.

Регулярні розкопки на території комплексу почались у 2000 році. Кожного літа команда Національного заповідника «Хортиця» разом із суспільною організацією «Нова археологічна школа» на чолі з Олегом Тубольцевим досліджують це місце. За двадцять років було відшукано багато унікальних знахідок, що представляють культурну й історичну цінність.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-