На Закарпатті підозрюють ще шість випадків штаму Delta

На Закарпатті підозрюють ще шість випадків штаму Delta

Укрінформ
В Ужгороді виявили ще шість підозр на штам Delta, біоматеріал хворих направили в європейські лабораторії, у більшості є в анамнезі подорожі в Російську Федерацію.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомила лікар-епідеміолог ДУ "Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Любов Данич.

"Наразі ми говоримо про те, що на Закарпатті маємо шість підозр на коронавірус штаму Delta, це молоді люди віком від 18 до 35 років, є і люди старшого віку також. Деякі лікуються амбулаторно, дехто - у стаціонарі. У переважної більшості цих хворих є в анамнезі подорожі в Російську Федерацію, два випадки з підозрою на штам Delta зафіксовано в Ужгороді, зокрема", - сказала Данич.

Читайте також: Штам Delta атакує світ: список країн, куди вже дісталася мутація

За її словами, на основі біоматеріалу цих хворих уже проведено попередні молекулярно-генетичні дослідження на базі референтної лабораторії у м. Київ. За результатами цих досліджень виявлено мутації коронавірусу. Надалі ці дослідження потребують додаткового секвенування для того, щоб із точністю сказати, що це саме вірус штаму Delta, який циркулює зараз в інших країнах.

Читайте також: В Росії Delta витісняє інші штами, до нього приєднався новий Gamma

Результати досліджень з європейської лабораторії очікують найближчим часом, біоматеріал був відібраний у хворих 16 липня.

Як повідомляв Укрінформ, у липні на Закарпатті офіційно підтвердили два випадки штаму Delta коронавірусу, хворі важко перенесли хворобу, також відвідували Росію.

Раніше у ВООЗ заявили, що зараз світ знаходиться на початку третьої хвилі пандемії коронавірусу через штам Delta. Ця мутація вважається більш заразною, ніж попередні штами коронавірусу. Штам коронавірусу Delta станом на 25 липня виявили на території 124 країн, зокрема в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-