Журналісти Дніпра закликають провести об'єктивне розслідування побиття їхніх колег

Журналісти Дніпра закликають провести об'єктивне розслідування побиття їхніх колег

Фото
Укрінформ
Журналісти Дніпра закликають правоохоронні органи провести об'єктивне та неупереджене розслідування справи щодо побиття їхніх колег, яке сталося під час зйомок демонтажу рекламних конструкцій на вулицях Дніпра 2 липня.

Про це йшлося під час пресконференції на тему: «Побиття журналістів у Дніпрі: випадковість чи тенденція» в Укрінформі.

"Ми хочемо, щоб пройшло об'єктивне, неупереджене, глибоке розслідування, яке дасть користь не лише Дніпру, а дасть користь усій Україні. Щоб журналіст відчув себе безпечно на вулицях, площах, маленьких населених пунктах, і в мільйонниках. Щоб він відчував, що буде захищеним. Ми також хочемо, щоб відповідні органи і інституції розслідували сам факт муніципальних варт при міськрадах, законність видачі ліцензій, чи виконують вони умови цих ліцензій, а також дали оцінку їх діям під час цієї конфліктної ситуації, яка вилилась у грубе, жорстоке побиття журналістів, а також пошкодження високовартісного обладнання", - сказав директор ТРК “Регіон” Микола Павленко.

Він зазначив, що таке об'єктивне розслідування дасть журналістам можливість відчувати повагу суспільства до себе, а також відчувати себе у безпеці, виконуючи професійні обов'язки.

Читайте також: Злочини проти журналістів: Венедіктова розповіла представникам ОБСЄ про розслідування

Павленко додав, що нині слідчі активно працюють, ведуться допити, розшукуються свідки та аналізуються відеоматеріали.

Заступник директора інформаційного бюро “Репортер” Наталія Самохвалова зазначила, що на сьогодні під вартою знаходяться лише п'ятеро осіб, яких обвинувачують у побитті журналістів. Але, за її словами, там було набагато більше людей, і все це зафіксовано на відео і ці докази є у правоохоронних органів.

"Ми вимагаємо втрутитись центральну владу, тому що є речі, які ми можемо зробити самі, а є речі, які нам можуть допомогти втілити лише центральні органи влади", - сказала Самохвалова.

Читайте також: Побиття журналістів у Дніпрі: Рада при Президентові закликала поліцію надати звіт

Керівник творчого об'єднання аналітичних програм телеканалу Д1 Ліна Зеленська додала, що вже направлено звернення до впливових міжнародних організацій, які мають ті важелі впливу, що є дієвими на міжнародному рівні. За її словами, для того, щоб не понести іміджеві втрати на міжнародній арені, має бути чітка реакція на запити від таких організацій.

Раніше повідомлялося, що 2 липня у Дніпрі скоїли напад на журналістів. У п'ятницю ввечері знімальна група телеканалу ОТВ та оператор каналу D1 за редакційним завданням працювали на місці демонтажу білбордів. Там виникла сутичка між представниками власників рекламних конструкцій та людьми, які були одягнуті в одяг, схожий на форму муніципальної варти.

Рада з питань свободи слова і захисту журналістів при Президентові України висловила обурення фактом побиття операторів телеканалів D1 та ОТВ у Дніпрі й закликала Національну поліцію і Офіс генерального прокурора оперативно розслідувати інцидент, а місцеву владу - провести службове розслідування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-