Кількість отруєних у харківських ресторанах зросла до 87

Кількість отруєних у харківських ресторанах зросла до 87

Укрінформ
На сьогодні у Харкові зареєстровано 87 випадків захворювання в результаті отруєння в ресторанах, серед хворих - 19 дітей.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила керівниця Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Любов Махота.

"Усього на сьогодні зареєстровано 87 випадків захворювання в результаті отруєння у ресторані, у тому числі 19 постраждалих - діти. Із них 83 особи госпіталізовані, 4 - на амбулаторному лікуванні. Усі отримують відповідне лікування, стан усіх задовільний", - зазначила Махота.

Вона уточнила, що за результатами бактеріологічного дослідження у 42 хворих виділено культуру роду сальмонела. Така ж культура виділена в одному змиві з об'єктів зовнішнього середовища (дошка розділова), в 5-х пробах залишків їжі (це роли, знайдені у холодильнику пацієнта вдома), і в 3-х пробах продуктів у закладах, включаючи омлет, сир м'який, салат.

"Крім того, у 6-х працівників закладу виділений золотистий стафілокок, а в 5 змивах з об'єктів зовнішнього середовища - умовно патогенну флору", - додала Махота.

За її словами, джерело інфекції ще не встановлено, робота продовжується. У зв'язку з тим, що закінчується інкубаційний період, є надія, що збільшення хворих зупиниться чи складе одиничні випадки, вважає Махота.

Читайте також: На Франківщині 11 осіб – у лікарні через гостру кишкову інфекцію

Як повідомляв Укрінформ, станом на 22 червня 78 пацієнтів ще проходять лікування в медичних установах після отруєння в ресторанах Мафія" та "Якіторія", частина з них вже готується до виписки.

Власники ресторанів, де отруїлися люди, вже надали допомогу лікувальним установам на суму 150 тис. грн. Стан хворих, які пов’язують інфекцію з вживанням суші, задовільний.

Поліція розпочала розслідування за фактом масового отруєння громадян за ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України з санкцією до 3 років позбавлення волі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-