У Миколаєві «чорні копачі» розрили пам’ятку археології античної доби

У Миколаєві «чорні копачі» розрили пам’ятку археології античної доби

Відео
Укрінформ
У Миколаєві «чорні копачі» в пошуках скарбів розрили територію пам’ятки археології національного значення під назвою урочище «Дідова Хата - I». Це об'єкт античної доби, який датується 4-3 ст. до нашої ери.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив миколаївський археолог, старший викладач Миколаївського Національного університету імені Сухомлинського Олександр Смирнов.

«Нам з іншими активістами стало відомо про незаконні розкопки від місцевих мешканців цими днями, хоча там час від часу копали й раніше. Але цього разу масштаби вражають - розрита територія більше 10 тисяч квадратних метрів! Причому, схоже, що це не просто сторонні люди, бо вони мають сучасні металошукачі та інше обладнання. Отож копає хтось знаючий», - сказав Смирнов.

На його думку, вони шукають старовинні килики (широка посудина для пиття води - ред.), амфори, монети. Зараз це користується попитом на чорному ринку. При цьому копачі розкидали черепки, кістки тварин і таке інше. Все це вже втрачено для науки.

Цей об’єкт є елементом Ольвійської хори. В стародавній Греції так називали сільські поселення навколо міста, разом із яким вони й утворювали Ольвійську державу. Дане поселення було доволі великим. Воно мало не тільки будинки і господарські споруди, а й власний некрополь.

Читайте також: «Чорні археологи» завдали збитків скіфському кургану на Миколаївщині на 151 мільйон

«Дідова Хата - I» – один із трьох стародавніх історико-археологічних об’єктів, розташованих безпосередньо на території міста Миколаєва.

Відео з даних «чорних розкопок» виклав місцевий активіст Ілля Зелінський.

Як повідомляв Укрінформ, на Миколаївщині в селі Скобелево Казанківського району ведуться грабіжницькі розкопки унікального кургану, який належить до Висунської групи царських скіфських поховань. Йому близько 2,5 тис. років.

Поліція порушила кримінальне провадження за статтею 298, ч.3 ККУ (навмисне незаконне знищення об’єктів культурної спадщини).

Фото: vn.mk.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-