У Мінрегіоні розповіли про деталі програми «Нове село»

У Мінрегіоні розповіли про деталі програми «Нове село»

Укрінформ
Програма "Нове село" передбачатиме однаковий підхід до підтримки сільських територій у різних областях України.

Про це під час відеоконфернції щодо розвитку та згуртованості Закарпаття повідомив заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, передає кореспондент Укрінформу.

"На сьогодні ми працюємо над програмою регіонального розвитку сільських територій "Нове українське село", де буде передбачено конкретні заходи незалежно від території та областей, буде запропоновано однаковий підхід до планування, інвестицій, реалізації проєктів. Наприклад, підтримка кооперативів у сільській місцевості, для того, щоб об'єднати людей і створювати робочі місця", - сказав він.

Лукеря зауважив, що при плануванні проєктів підтримки регіонів відійшли від звичних обмежень в межах адміністративно-територіальних одиниць і відбувається перехід до підтримки функціональних типів територій, до інвестицій в різні типи територій. "Територіальний підхід є на сьогодні ключовим. В Державній стратегії регіонального розвитку ми визначили 10 таких функціональних типів територій... Для ефективного планування і забезпечення підтримки різних типів територій. Адже ми розуміємо, що сільські території, які фактично вимирають і не мають зайнятості, чи вони знаходяться в Черкаській, Запорізькій, Сумській чи Полтавській областях, вони мають спільні виклики. Також гірські території, незалежно в якій з чотирьох областей - Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій - також мають спільні виклики і спільний потенціал", - додав Лукеря.

Він наголосив, що у кожній громаді також має бути спроможна опорна школа, амбулаторія, центр надання адмінпослуг, центр культурних послуг, центр безпеки.

Читайте також: Освітлення і водопостачання: Мінрегіон готує нові проєкти з ЄІБ

Як повідомляв Укрінформ, раніше міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначав, що Україну поділять на функціональні зони, бо це дозволить зосередити ресурси, спрямовані на розвиток регіонів. Наразі визначено наступні функціональні типи територій у межах державної регіональної політики на період до 2027 року: гірські території українських Карпат, макрорегіон "Азов-Чорне море", прикордонні регіони, прикордонні території у несприятливих умовах, тимчасово окуповані території України, природоохоронні території (Смарагдова мережа), міські агломерації, центри економічного розвитку, монофункціональні старопромислові міста, сільські території у несприятливих умовах.

У березні цього року Президент Володимир Зеленський заявив, що програма "Нове село" допоможе відновити українські села та життя в них. Також Зеленський повідомляв, що окремо для сіл розробляють економічну програму, програму з розвитку АПК, пов’язану з малими фермерськими господарствами та їхньою підтримкою, програму розвитку тваринництва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-