У південних областях запустять пілотний проєкт з відновлення зрошення

У південних областях запустять пілотний проєкт з відновлення зрошення

Укрінформ
Херсонщина, Одещина та Миколаївщина працюватимуть над впровадженням пілотного проєкту з відновлення зрошення на півдні України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє офіційний сайт Херсонської ОДА.  

«Відповідний меморандум про співпрацю підписав сьогодні під час робочого візиту до Миколаєва голова облдержадміністрації Сергій Козир з головою Одеської ОДА Сергієм Гриневецьким та очільником Миколаївщини Віталієм Кімом», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підписаний документ передбачає, зокрема, створення потужного водогосподарсько-меліоративного комплексу на півдні України; модернізацію існуючих та будівництво нових зрошувальних систем.

Фото: khoda.gov.ua

“Сподіваюся на ефективну співпрацю та реалізацію цілої низки спільних проєктів, які стануть фундаментом розвитку зрошення на півдні України”, - прокоментував підписаний меморандум голова Херсонської ОДА Сергій Козир.

Він також наголосив, що розвиток зрошення - це надзвичайно важливе питання для України, адже йдеться про продовольчу безпеку.

Читайте також: Спекотний південь: без зрошення не буде хліба

Козир підкреслив, що для Херсонщини розвиток системи зрошення є життєво необхідним. Адже це зробить можливим перетворення зони ризикованого землеробства у територію збільшення врожаїв.

Зрошенням в Херсонській області охоплено всього 320 тисяч гектарів. Цього недостатньо, а тому пріоритетне завдання - відновлення зрошувальних мереж до проєктної потужності 427,1 тис. га та її розширення до 600 тис. га до 2030 року.

Наразі в області впроваджується регіональний пілотний проєкт Створення Інвестиційного парку “Відновлення зрошення на Херсонщині”, який передбачає реконструкцію зрошувальних систем на площі 63,6 тис.га на платформі Інвестиційного парку із 7 територіальних громад. Також у межах проєкту “Магніти України” до Офісу Президента подано 9 регіональних проєктів з розвитку та відновлення зрошувальних мереж.

Читайте також: На Херсонщині хочуть включити у «Велике будівництво» зрошення та індустріальні парки

В область залучено проєкт USAID-АГРО, яким буде надано субгрант на створення Організації водокористувачів у Херсонській області та підтримку відновлення і модернізації зрошувальних мереж.

Передбачено відновлення існуючих зрошувальних систем і будівництво нових шляхом залучення коштів інвесторів та аграріїв у Стратегії розвитку Херсонської області на період 2021 – 2027 років. Херсонщина ініціювала розробку законопроєкту про “Організацію водокористувачів”, який дасть можливість ефективно використовувати зрошувальні землі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-