На Львівщині дві ОТГ хочуть реалізувати агропроєкт на 36 мільйонів

На Львівщині дві ОТГ хочуть реалізувати агропроєкт на 36 мільйонів

Децентралізація
Укрінформ
Давидівська та Бібрська ОТГ на Львівщині вирішили об`єднати зусилля для створення кластера з виробництва плодовоовочевої продукції «Галицька ягода».

Обговорення проєкту проходить за консультативної підтримки Львівського Центру розвитку місцевого самоврядування Прогарами «U-LEAD з Європою», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Серед учасників заходу - голови об`єднаних територіальних громад, представники Інституту громадянського суспільства, учасники робочої групи з розробки проєкту, депутати місцевих рад, старости та фермери, які працюють на території громад.

За словами співавтора ініціативи, старости Кротошинського старостинського округу Григорія Дробенка, це унікальний проєкт для співпраці сільської та міської рад вартістю у 36 млн грн, який у перспективі активізує зайнятість населення, допоможе збільшити доходи членів громад та бюджети ОТГ.

Читайте також: В Україні вже створено 951 територіальну громаду — Бабак

Як зазначив Дробенко, спочатку йшлося про вирощування полуниці, лохини та інших ягід. Проте це робота сезонна і забезпечить зайнятість людей лише на кілька місяців. Тому селяни схиляються до переробки інших овочів і фруктів. Зокрема, йдеться про сушіння яблук, картоплі, буряків, заморозку грибів, бобових тощо.

Реалізувати проєкт ОТГ планують за допомогою грантів від державних та міжнародних фондів, а також від приватних інвестицій.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото з відкритих джерел

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-