Мінрегіон пропонує створити на Закарпатті 40 об'єднаних громад

Мінрегіон пропонує створити на Закарпатті 40 об'єднаних громад

Карта
Укрінформ
Мінрегіон розробив проект Перспективного плану створення спроможних ОТГ Закарпатської області та надіслав його на ознайомлення до облдержадміністрації. Проект передбачає на Закарпатті 40 ОТГ з урахуванням існуючих.

Про це повідомили в Закарпатському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD Європою”.

“Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило проект Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад Закарпатської області та надіслало його на ознайомлення до Закарпатської облдержадміністрації. За проектом Мінрегіону, на Закарпатті має бути створено рівно 40 громад з урахуванням існуючих”, - ідеться у повідомленні.

Зокрема, в Ужгородському районі передбачено, окрім існуючої Баранинської, створення ще трьох ОТГ – Ужгородської, Чопської та Середнянської. На Перечинщині, окрім існуючої Перечинської, в проекті зазначена ще одна ОТГ – Порошківська. Три ОТГ передбачено створити у Великоберезнянському районі – Великоберезнянська, Костринська і Ставненська.

Чотири ОТГ передбачені в Мукачівському районі. Окрім громади з центром в Мукачеві, тут планують створити також Ракошинську, Чинадіївську та Великолучківську. Окрім існуючої Полянської, у Свалявському районі запланована ще одна ОТГ – із центром у Сваляві. Так само дві ОТГ передбачені у Воловецькому районі – Воловецька і Жденієвська, три ОТГ – Міжгірська, Пилипецька та Колочавська – в Міжгірському районі. У Берегівському районі будуть дві ОТГ – Берегівська та Батівська, у Виноградівському – Виноградівська, Королевська та Пийтерфолвівська.

Карта: Закарпатський ЦРМС

В Іршавському районі наразі діє одна ОТГ – з центром в Іршаві. Окрім неї в проекті Перспективного плану вказані також Сілецька, Білківська та Довжанська. Так само чотири ОТГ передбачені і в Хустському районі – Вишківська, Драгівська, Горінчівська та Хустська.

В Тячівському районі наразі існують дві ОТГ – Тячівська та Вільховецька. Окрім них в межах району планується також створення Солотвинської, Дубівської та Усть-Чорнянської громад. І у гірському Рахівському районі проект перспективного плану передбачає створення Ясінянської, Великобичківської та Рахівської об’єднаних територіальних громад.

Як пояснює Іван Дем’янчук, директор Закарпатського ЦРМС, даний проект Перспективного плану створення спроможних ОТГ в Закарпатській області є лише пропозицією.

“Розглядати та приймати план, як і раніше, повинна Закарпатська обласна рада. Однак, оскільки Закарпатська облдержадміністрація так і не подала на розгляд облради власний проект плану, Мінрегіон прийшов на допомогу області. Зараз слово – за облдержадміністрацією” - акцентував Дем'янчук.

Читайте також: Інформкампанія «Я-Громада!» пройшла на Рівненщині

Як повідомлялося, наразі Закарпатська область є єдиним регіоном в Україні, де досі не створено перспективний план створення ОТГ. Також в області найменше об'єднаних громад в країні — їх усього лише шість. Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс запевнив, що депутати розглянуть проект Перспективного плану Закарпатської області як тільки він буде поданий на розгляд ради. Крім того, Рівіс спрогнозував, що депутати план, найімовірніше, підтримають.

Програма "U-LEAD з Європою" фінансується спільно з Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-