"Тітушки" зірвали засідання наглядової ради Одеського медуніверситету

Фото
Укрінформ
У ректораті Одеського медуніверситету вранці 3 червня розпочала засідання наглядова рада вишу з участю в.о. ректора Владлени Дубініної та інших представників легітимної адміністрації університету. Але засідання зірвала група молдодиків у капюшонах та масках.

Про початок засідання прес-секретар медуніверситету Ярослава Вітко повідомила на свої сторінці у Facebook.

«До будівлі ректорату ОНМедУ, яка була заблокована прихильниками Запорожана, вдалося зайти членам Наглядової ради ОНМедУ, щоб провести позачергове засідання, і представникам легітимної адміністрації університету», - зазначила Вітко.

Однак невдовзі до адмінбудівлі потрапила велика група осіб спортивної статури у капюшонах та масках, які розпилили у приміщенні сльозоточивий газ, уточнила Вітко у коментарі Укрінформу.

До будівлі прибули також представники поліції Одеси, в тому числі фахівці-вибухотехніки, пояснивши це тим, що анонім сповістив про замінування будівлі вишу на вулиці Ольгіївській та ряду одеських медучилищ.

За словами Вітко, засідання наглядової ради медуніверситету через розпилення газу довелось відкласти, члени ради та працівники адміністрації покинули адмінбудівлю, в якій залишились тільки правоохоронці.

Між тим, велика група тітушок, незважаючи на кордон поліції, гучними вигуками і й погрозами зірвала спробу в.о. ректора Дубініної прокоментувати журналістам ситуацію, що наразі склалась в медуніверситеті.

Більш того, частина знавіснілих молодиків супроводжувала Дубініну та декількох членів адміністрації вишу, доки не підійшла група працівників ДБР. Після цього в.о. ректора Дубініна та кілька осіб, що її супроводжували, покинули на автомобілі прилеглу до медуніверситету територію.

Варто зазначити, що у п'ятницю працівникам і студентам вишу розпочали виплату зарплат і стипендій, всупереч рішенню Одеського окружного адміністративного суду про визнання протиправною вимоги професора Юрія Сухіна "зобов’язати Держказначейство видавати кошти ОНМедУ виключно за його підписом".

Читайте також: Пристрасті навколо Одеського медуніверситету: суд задовольнив скаргу МОЗ

Підставою стало нове рішення Окружного адміністративного суду Києва, що підтвердив правомірність підпису в.о. ректора Юрія Сухіна на фінансових документах медуніверситету. Керуючись цим рішенням, облуправління Держказначейства вперше за останні 5 місяців розпочало видачу зарплат і стипендій співробітникам і студентам.

Як повідомлялося, в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун оприлюднила 18 квітня заяву, що "Міністерство охорони здоров'я України не підписуватиме кошторис Одеського національного медичного університету за підписом "самопроголошеного в.о. ректора університету Юрій Сухіна".

За словами Супрун, до МОЗ України вже кілька разів надходив проект кошторису ОНМедУ за підписами осіб, які не мають повноважень підписувати фінансові документи. Тому їх повернули до університету. “Попри те, що будівля університету захоплена, Міністерство готове підписати необхідні документи, щоб студенти та працівники отримали виплати якнайшвидше. Але тільки у випадку, якщо вони надійдуть від уповноважених на це МОЗом осіб", - зауважила Супрун.

Супрун додала, що "самопроголошена адміністрація" вишу блокує уповноваженим особам можливість надіслати в МОЗ України проект кошторису. І при цьому поширює маніпуляції та брехню — начебто Держказначейство не прийме проект кошторису, який буде підписано особою, уповноваженою Міністерством".

За жодних обставин МОЗ України не буде легітимізувати діяльність рейдерів-злочинців, що захопили державний університет", - зазначила Супрун.

Вона нагадала, що екс-ректор ОНМедУ Запорожан керував одним з найбільших медичних університетів країни протягом 24 років і "перетворив заклад вищої освіти на власне феодальне володіння".

Фото: facebook.com/yaroslava.vitko та Ніна Ляшонок

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-