До Одеси прибув британський розвідувальний корабель Echo

До Одеси прибув британський розвідувальний корабель Echo

Фото
Укрінформ
Корабель Військово-морських сил Великобританії Echo прибув сьогодні, 6 травня, з триденним дружнім візитом до Одеського морського порту. Команда військових моряків візьме участь у спільному навчанні в Чорному морі з кораблями ВМС ЗС України.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У понеділок близько 10 год розвідувальний корабель HMS Echo (H87) британського Королівського військово-морського флоту пришвартувався біля причалу Одеського порту. У рамках візиту відбудуться спільні навчання британського та українських військових кораблів у відкритому морі. У програмі також екскурсія на борт розвідувального корабля Echo одеських курсантів та ліцеїстів і футбольний матч між українськими та британськими моряками", - зазначили в адміністрації порту.

Британський розвідувальний корабель Echo прибув до Одеси / Фото: Ляшонок Ніна, Укрінформ

Варто зауважити, що це вже другий візит корабля НАТО під командуванням капітана 2-го рангу Метью Воррена до України після подій у районі Керченської протоки, коли відбувся збройний напад з боку ЧФ РФ на українських моряків.

Як повідомлялося, грудневий візит до Одеси корабля Echo відбувся згідно з домовленостями між міністром оборони України Степаном Полтораком і держсекретарем з питань оборони Великої Британії Гевіном Вільямсоном. Британський корабель був відправлений до берегів України «для забезпечення свободи мореплавання в регіоні».

Головне призначення корабля Echo - проведення дослідницьких гідрографічних або геодезичних операцій (у тому числі в інтересах підводного флоту) і підтримка амфібійних операцій, також можливе використання як корабля управління, протимінного застосування, пошуку та ідентифікації підводних об'єктів.

Читайте також: На воду спустили перший корабель-розвідник для ВМС України

Корабель взято на озброєння в березні 2003 року. Довжина - 91 метр, ширина - 17 метрів, осадка - 5,5 метра, водотоннажність - близько 4 тис. тонн, швидкість - 15 вузлів. Для екіпажу в складі 72 осіб створено підвищені умови комфорту. Для виконання поставлених завдань HMS Echo оснащений найсучаснішими системами збору даних, у т.ч. сканерами бокового огляду, багатопроменевим ехолотом, обладнанням для досліджень проб води та ґрунту тощо.

Озброєння корабля складається з трьох шестиствольних 7,62-мм кулеметів M134 Minigun, двох 20-мм зенітних швидкострільних гармат «Ерлікон» і чотирьох великокаліберних кулеметів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-