Е-рішення: три громади Дніпропетровщини отримають нові ІТ-інструменти

Е-рішення: три громади Дніпропетровщини отримають нові ІТ-інструменти

Децентралізація
Укрінформ
Дніпропетровські територіальні громади отримають ІТ-інструменти для ефективного управління власними ресурсами. Девладівська, Межівська та Софіївська ОТГ стали учасниками проекту «Е-рішення для громад».

Проект реалізується Центром розвитку інновацій за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Одним розробником таких інструментів та головним ІТ-експертом проекту є компанія FDI Ukraine.

Про це повідомила прес-служба Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

«Сьогодні об’єктивна картина у громад по всій Україні така, що більшість з них ведуть свої обліки у ручному режимі, і ще добре, коли це excel, а не doc. Проте будемо відверті, це про ситуативні рішення, коли терміново потрібно подати якісь звіти, але це не про стратегію та перспективу. Тому таке адміністрування не може бути ефективним та далекоглядним. Ми, як розробники, пропонуємо громадам України технологічне рішення по управлінню їхнім життям. Коли всі дані про жителів та об’єкти громади знаходяться в єдиному реєстрі, це дозволяє аналізувати ці дані та розробляти стратегії та плани розвитку», - наголошує директор FDI Ukraine Микола Козлов.

Зазначається, що мета проекту - це допомога громадам працювати з різними даними: бюджетними, демографічними, економічними та іншими, аби перейти від ручного управління до використання сучасних технологій. З подібними ІТ-інструментами українські громади мають нагоду перевести всі дані у електронний уніфікований вигляд та помістити їх до необхідних реєстрів: територіальних громад, комунального майна, реєстру обліку адрес та ін.

Такі реєстри послужать базою для подальшої роботи з даними: аналізувати їх та приймати ефективний бюджет, до прикладу, простіше та швидше видавати довідки населенню, обмінюватися даними з іншими державними структурами.

Читайте також: Представники ОТГ Житомирщини ділилися досвідом управління освітою

Крім цього, такі технології дозволять громадам наповнювати бюджет та планувати свій майбутній розвиток та добробут.

Як говорить спеціаліст відділу економічного розвитку, інвестицій та комунікаційних технологій Софіївської ОТГ Максим Хоружевський, громада - це як сім'я. Неможливо розвиватися, коли не знаєш, хто з тобою живе та чим ти володієш.

“Перепис населення не проводився десятки років, ніяких реєстрів не велося. Вся статистика бралася методом «зі стелі». Земля один із основних доходів громад, але половина земель невідомо ким обробляється та у чиїй власності знаходиться. Дуже важко відслідковувати сплату земельних податків. Вільні будівлі, якими володіє громада, часто просто пустують та розвалюються, тому інвестору невідомо, у які об'єкти в громаді потенційно вкладати кошти. Реєстри допомагають вирішити ці проблеми. Збільшити надходження до бюджету, провівши інвентаризацію своїх активів. Раціональніше розподіляти та використовувати кошти, а також спростити та автоматизувати надання адміністративних послуг», - переконаний Хоружевський.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами - Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-