Експерти Світового банку задоволені реалізацією у Миколаєві проекту енергоефективності

Експерти Світового банку задоволені реалізацією у Миколаєві проекту енергоефективності

Фото
Укрінформ
Експерти Світового банку висловили задоволення з приводу реалізації у Миколаєві всеукраїнського проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України».

Про це повідомляє Миколаївська міськрада.

«У Миколаєві з робочим візитом перебуває місія Світового банку. Експерти перевіряють стан реалізації всеукраїнського проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», що фінансується міжнародною фінансовою інституцією. Мета проекту - зниження споживання енергоносіїв, зменшення викидів СО2 в атмосферу. Експерти Світового банку висловили задоволення з приводу реалізації проекту», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, старший фінановий аналітик Світового банку Фабріс Бертолє відзначив, що участь Миколаєва у проекті матиме великий вплив на сферу централізованого теплопостачання міста. «Згідно з умовами проекту, Світовий банк надає фінансовий ресурс, здійснює технічну підтримку та ділиться унікальним досвідом впровадження подібних заходів. Та все ж успішна реалізація залежить від міської ради та безпосередньо підприємства. Ми дуже задоволені результатами реалізації проекту», - констатував Бертолє.

У свою чергу, старший спеціаліст з енергетики Світового банку Санду Гідіріму зауважив: «Ми обговорили можливість та готові допомогти за рахунок коштів кредиту розробити план оптимізації централізованого теплопостачання у місті Миколаєві. Подібна робота вже почалася в місті Кишинів».

Він також застеріг миколаївців від повторення помилок інших країн пострадянського простору. Мова йде про відключення від системи централізованого теплопостачання, влаштування автономних установок подачі тепла в новобудовах. «Доведено досвідом Фінляндії, Данії, Швеції, що система централізованого теплопостачання є найбільш оптимальною. На жаль, «Миколаївоблтеплоенерго» працює за заниженим тарифом, що не дозволяє здійснювати великі інвестиції у модернізацію мереж», - сказав експерт.

Читайте також: У Нацбанку вважають передчасним зниження облікової ставки у березні

За словами заступника Миколаївського міського голови Юрія Степанця, міська влада розуміє, що різниця в тарифах лягає на підприємство і намагається надавати йому фінансову допомогу, враховуючи можливості бюджету. Поточного року заплановано виділення 12 млн грн.

Фото: Миколаївська міськрада

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-