“Стіна” з РФ: зараз будують ділянку на Луганщині

“Стіна” з РФ: зараз будують ділянку на Луганщині

Укрінформ
Облаштування українсько-російського державного кордону наразі відбувається на ділянці Луганської області.

Про це сказав на брифінгу в Укрінформі помічник голови Держприкордонслужби, прес-секретар відомства Олег Слободян.

«З 1 березня на тих ділянках, де дозволяють погодні умови, відновилися роботи з інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону. Зараз вдалося активізуватися на ділянці Луганської області», - сказав Слободян.

За його словами, підрядні організації проводять підготовчі роботи для будівництва рокадної дороги, улаштування загороджень, облаштовують протитранспортні рови. Загалом з початку місяця вже облаштовано біля 500 метрів ровів (з початку року 4,5 км), 120 м загородження типу «Єгоза» (з початку року 6 км), підготовлено 1200 м траси для облаштування рокадної дороги.

На ділянці Золочівського району Харківської області розпочинаються роботи з обладнання системи відеоспостереження та контролю.

Читайте також: З початку року прикордонники затримали 59 українців, завербованих РФ

Слободян нагадав, що цей проект був затверджений постановою уряду в травні 2015 року та передбачає створення на українсько-російській ділянці системи «інтелектуального кордону» яка поєднує технічні, інженерні та фортифікаційні новації і надасть можливість максимального контролю за лінію державного кордону.

Загалом на 2019 рік планом передбачено виділення з бюджету 400 млн. грн. За ці кошти заплановано розгорнути значну кількість комплексів відеоконтролю та сигналізації, улаштувати 50 кілометрів протитранспортних ровів, 9,5 км сітчастої огорожі, 47,94 км загороджень із спіралі типу «Єгоза», прокласти 65,8 км рокадної дороги, обладнати 40 переходів рокадної дороги через складні ділянки (яри, канави тощо), виконати роботи з реконструкції приміщень для підрозділів охорони кордону на 3 об’єктах та низку інших важливих робіт.

Крім того, помічник голови Держприкордонслужби зауважив, що ефективність проекту підтверджується вже тим, що на ділянках, де система діє, можливість порушення лінії кордону практично зведена до нуля.

Також він констатував, що впродовж 2015-2018 років на реалізацію проекту було виділено 1, 3 млрд. грн. За ці кошти обладнано та оснащено близько 30% протяжності українсько-російського кордону, а це майже 340 км проти транспортних ровів, 250 км рокадної дороги, переоснащено 5 прикордонних підрозділів, обладнано достатню кількість опорних пунктів, придбано унікальне технічне обладнання для дистанційного контролю і багато іншого.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-