Зайцева повністю визнала провину у скоєнні смертельної ДТП в Харкові

Зайцева повністю визнала провину у скоєнні смертельної ДТП в Харкові

Укрінформ
На дебатах у суді по справі щодо смертелної ДТП в центрі Харкова Олена Зайцева визнала провину за всіма пунктами звинувачення, а її захист просить суд про поблажливість.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіли в суді.

"У залі засідання - прокурори, обвинувачені Олена Зайцева і Геннадій Дронов, адвокати, в тому числі, троє захисників Зайцевої, потерпілі та їх представники. В ході дебатів Зайцева визнала провину за всіма пунктами звинувачення. За її словами, вона ніколи більше не сяде за кермо, готова понести покарання і буде намагатися погасити всі позови потерпілих "по мірі можливості". У свою чергу, адвокат Юлія Козир назвала провину фігуранта Дронова тяжчою і просила суд врахувати дві пом'якшувальні обставини: щире каяття Зайцевої та добровільне відшкодування шкоди потерпілим", - відзначили в суді.

Водночас, додали в суді, представники обвинувачення не погодилися з позицією захисту Зайцевої: "Прокурори наголосили, що людина за кермом джерела підвищеної небезпеки повинна оцінювати ризики зі всіх сторін, а не дивитися "в одну сторону", і що Зайцева хоч і кається, але відшкодування шкоди здійснила частково".

Засідання закінчилося тим, що суддя пішов у дорадчу кімнату. Вирок буде оголошено на наступному засіданні 26 лютого.

Читайте також: Прокурори вимагають для Зайцевої та Дронова по 10 років за гратами

Як повідомляв Укрінформ, 12 лютого під час дебатів у Київському райсуді Харкова у справі про смертельну ДТП 18 жовтня 2017 року адвокат обвинуваченого Геннадія Дронова просив суд визнати його підзахисного невинним, оскільки слідство не виявило в його діях складу злочину, тобто не встановило ні ступінь вини Дронова, ні швидкість руху авто обвинуваченої Олени Зайцевої, а також те, чи була вона в стані наркотичного сп'яніння. Адвокат назвав клопотання прокурора про покарання для кожного з фігурантів справи у вигляді 10 років позбавлення волі спробою зняти з себе відповідальність за неефективне розслідування.

11 лютого на дебатах всі потерпілі просили для Зайцевої однозначно 10 років позбавлення волі, а для Дронова - менше, "на розсуд суду".

6 лютого прокурор попросив для кожного з обвинувачених - Зайцевої та Дронова - по 10 років позбавлення волі і ще по 3 роки позбавлення права керувати автомобільним транспортом.

Відносно Зайцевої прокуратура встановила пом'якшуючі обставини: щире розкаяння і добровільну часткову компенсацію завданої шкоди. У Дронова такі пом'якшуючі обставини не встановлені. Щодо обох не встановлені і обставини, які посилюють покарання.

30 січня суд відмовив адвокату Дронова в повторному відводі чотирьох експертів, які здійснювали експертизу руху авто Зайцевої. Кожен з експертів назвав клопотання про відвід необґрунтованим, так як, за їхніми словами, встановити фактичну швидкість авто Lexus за формулою з урахуванням фото- і відеофіксації не вдалося, і що експерти з Дніпра, які визначили цю швидкість в 106 км/год, - "не фахівці".

Читайте також: Смертельна ДТП у Харкові: Дронов відмовився від дебатів

23 суд долучив до справи клопотання адвоката потерпілих Лариси Матвєєвої про відвід харківських експертів, які проводили експертизу стану Зайцевої після аварії, які обмежилися висновком: "Опіати є, але під сумнівом факт наркотичного сп'яніння".

22 січня Київський райсуд Харкова у справі про смертельну ДТП на вулиці Сумській допитав лікаря-нарколога Олену Федірко, яка після ДТП першою провела огляд Зайцевої на предмет наявності опіатів і раніше в суд не з'являлась. Федірко підтвердила наявність опіатів, зафіксовану нею в акті огляду, але у неї немає впевненості щодо наркотичного сп'яніння.

31 липня адвокат потерпілих Лариса Матвєєва заявила в суді, що обвинувачена Зайцева на момент аварії перебувала в стані наркотичного сп'яніння: такою є відповідь з профільного центру МОЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-