Нинішній рік стане ключовим для реформи - Мінрегіон

Нинішній рік стане ключовим для реформи - Мінрегіон

Децентралізація
Укрінформ
У Мінрегіоні вважають 2019 рік ключовим для впровадження реформи децентралізації. 

На виконання завдань президента та Плану заходів, затвердженого урядом, розроблено детальний, покроковий операційний план для впровадження нового етапу реформи децентралізації, який стане спільною маршрутною картою для Мінрегіону і наших міжнародних партнерів – «U-LEAD з Європою», USAID, PULSE, DESPRO, ОБСЄ, DOBRE.

Про це на координаційній зустрічі з Центрами розвитку місцевого самоврядування заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє портал "Децентралізація".

«Першочергове завдання – формування перспективних планів об’єднання громад. Це основа тих рішень по формуванню бази ОТГ, які будуть прийматися в 2020 році. Наступне — подальша робота з приєднання тергромад до міст обласного значення (МОЗ). Це велика робота, адже необхідно проаналізувати можливості тих тергромад, які не змогли досі приєднатися до МОЗ. Третє — взаємодія, координація та тісна співпраця регіональних офісів децентралізації з ОДА по затвердженню перспективних планів. Плюс маємо попрацювати над законодавчою базою. Тому у 2019 році – ключовому для реформи — повинна бути максимальна синергія зусиль: Мінрегіону, Центрального офісу реформ (ЦОР), офісів на місцях, ОДА, депутатів обласних рад», — зазначив Зубко.

Віце-прем'єр підкреслив, що не менш важливий пункт операційного плану – супровід секторальної децентралізації.

«Це також питання роботи регіональних офісів з імплементації реформи первинної медичної допомоги в сільській місцевості, Нової української школи, розбудови Нового освітнього простору, інклюзії та ЦНАП. Тому ми ще раз повинні проаналізувати зусилля наших міжнародних партнерів, проектних організацій і ЦОР, визначити спільні завдання і рухатися в цьому напрямку до спільного результату», — вважає Зубко.

Читайте також: На Київщині планують внести зміни в перспективний план області

Він повідомив, що наприкінці лютого будуть оприлюднені результати соціологічного дослідження щодо децентралізації, яке проводиться за підтримки Ради Європи.

«Попередньо можу сказати, що практично вже понад 56% українців вірять в реформу і очікують на результат. Тож саме 2019 рік буде ключовим у впровадженні реформи децентралізації, навколо якої мають згуртуватись всі ключові учасники і наші міжнародні партнери», — підкреслив віце-прем’єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, на 2019 рік державна підтримка об'єднаним територіальним громадам складе 15,8 млрд грн за трьома програмами: фінансування проектів ОТГ за кошти Державного фонду регіонального розвитку, субвенція ОТГ, субвенція на сільську медицину. Також субвенція на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг - у розмірі 14,7 млрд грн.

Фото: decentralization.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-