У Дніпрі показали історію тризуба від часів Київської Русі до сьогодення

У Дніпрі показали історію тризуба від часів Київської Русі до сьогодення

Фото
Укрінформ
У День Соборності України у Дніпропетровському національному історичному музеъ ім. Д. Яворницького відкрилася виставки «Історія Державного Герба України» від Українського інституту національної пам’яті.

Про це повідомила прес-служба Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького.

«Фотодокументальні матеріали на банерах показують еволюцію державного символу Тризуба від часів Київської Русі до сьогодення. Вперше Володимир Великий розмістив Тризуб символом княжого знаку на срібних та золотих монетах. За часів Української революції та Національно-визвольних перегонів офіційно Тризуб став державним гербом УНР 25 лютого 1918 р. Тризуб у поєднання з зображенням козака з мушкетом (символіка Війська Запорізького) покладений і в основу Державного Гербу та Державної печатки Української Держави авторства Нарбута. Після проголошення Акту злуки Тризуб прийнятий державним Гербом і на Західних землях», - повідомили у прес-службі.

Читайте також: У Львові відкрили виставку творів Патріарха Філарета

Серед імен митців, графіків, які долучилися до утвердження Тризуба символом українства був і автор з Кам`янського Роберт Лісовський, який у 1920-1940-х рр. став автором емблем організації Українських націоналістів, української скаутської організації «Пласт», обкладинки книги «Збірка памяті С. Петлюри», обкладинки часопису «Розбудова нації».

Виставка триватиме з 22 січня по 1 березня, після чого відправиться по інших музеях Дніпропетровської області.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-