Омелян: Новий аеропорт на Дніпропетровщині збудують за два-три роки

Омелян: Новий аеропорт на Дніпропетровщині збудують за два-три роки

Укрінформ
Новий аеропорт поблизу адміністративного кордону Дніпропетровської і Запорізької областей збудують за два-три роки.

Про це сказав міністр інфраструктури України Володимир Омелян на зустрічі з головою Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґом Мінґареллі, після обговорення результатів проекту ЄС «Допомога органам влади України в удосконаленні менеджменту циклом інфраструктурного проекту», повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Вперше за десятки років ми будемо будувати абсолютно нове летовище в нашій державі. За нашою пропозицією це буде містечко Солоне (Дніпропетровська область – ред.), яке розташоване між Запоріжжям та Дніпром, достатньо близьке до Кривого Рогу. Фактично ми будемо будувати з нуля регіональний хаб. Будівництво аеропорту - тривала робота, яка займе від двох до трьох років", - сказав Омелян.

Він додав, що наразі готують документацію щодо вартості і тривалості будівництва аеропорту. Міністр допускає, що за кошти із державного бюджету збудують злітну смугу, а термінал та іншу інфраструктуру аеропорту зможуть взяти на себе приватні інвестори.

Читайте також: Залізничний вокзал Києва можуть передати у концесію - Омелян

Будівництво нового аеропорту не матиме негативного впливу на роботу діючих аеропортів у Дніпрі та Запоріжжі, заявив Володимир Омелян під час брифінгу в Міністерстві інфраструктури, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми бачимо, що це абсолютно нормальна модель для розвитку регіону... Конгломерація, про яку ми говоримо, – Дніпро – Запоріжжя - Кривий Ріг – має більше населення, ніж Київ. А тому всі існуючі аеропорти успішно працюватимуть", - сказав міністр.

Він зазначив, що в діючих аеропортах Дніпра і Запоріжжя існують проблеми правового характеру з власністю, також їхня діяльність обмежена умовами великих міст.

"Що у Дніпрі, що у Запоріжжі держава повинна фактично профінасувати будівництво нової злітної смуги", - сказав Омелян і додав, що, зважаючи на проблеми із власністю в аеропортах, держава не хоче ризикувати коштами платників податків.

За його словами, минулого року Укравтодор завершив будівництво автомагістралі Дніпро - Запоріжжя, що дозволить громадянам зручно добиратися до нового аеропорту у Солоному. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-