У Львові відкрився Міжнародний молодіжний форум

У Львові відкрився Міжнародний молодіжний форум

Фото
Укрінформ
У Львові майбутні дипломати та політики висловлюють своє бачення безпечної і стабільної Європи та інформаційної безпеки як чинника гібридних викликів і загроз.

Тут на базі факультету міжнародних відносин ЛНУ імені Івана Франка під егідою Міністерства інформаційної політики проходить Міжнародний молодіжний форум, покликаний  дати відповідь на складні, але надзвичайно актуальні для України питання протидії агресії саме в інформаційній сфері, яка визнана не менш важливим фронтом, ніж лінія бойових дій.

У Львові відкрився Міжнародний молодіжний форум / Фото: Лисейко Маркіян. Укрінформ

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дуже важливо в інформаційній гібридній війні знайти свою позицію, позицію не пост-правди, не фейкових новин. І для цього молодь організовує такі дискусії, щоб навчати дискурсу правди чи істинних новин, як це завжди було у нашій цивілізації”, - сказала, відкриваючи форум, проректор ЛНУ Марія Зубрицька.

Як  зазначив декан факультету міжнародних відносин ЛНУ Маркіян Мальський, ми стаємо зоною, сферою або інструментом в руках сильних гравців у їх боротьбі за геополітичне становище в цьому світі.  

За його словами, Україна так і не навчилася перетворити своє історичне минуле на інструмент порозуміння і успішного розвитку. 

"Ми віддаємо історичну пам'ять і аналіз історичних подій в руки політиків. Але жоден із них не сприяв використанню історичної правди для того, щоб ми порозумілися і йшли далі. Надія - на молодь. Адже саме вона має визначитись, в якому світі хоче жити. Нам потрібні потужні інтелектуальні центри для формування виважених рішень. Такі, підтримувані державою центри, існують у різних країнах. Їх рекомендації є ключовими для урядових рішень. У нас же навіть немає політики сусідства. Тому потрібно прислухатися до того, що скаже молодь. І в такому взаємообміні думок і народиться те, що стане серйозною підтримкою національної і міжнародної безпеки", -  підкреслив Мальський.

Досвідом роботи з молоддю поділилася радник Міністра інформаційної політики з питань міжнародної комунікації Марина Саботюк.

“Міністерство інформаційної політики — дуже нечисельне. У його штаті - всього 28 фахівців. Але це потужна команда, яка опирається на підтримку і допомогу створеної відомством Студентської ради. Саме завдяки такій співпраці Мінінформполітики вдалося реалізувати низку резонансних проектів, які вже вийшли на міжнародну арену. Один із них — “Українські амазонки”. Не меншим успіхом користуються проекти “Запроси мене з війни”, “Маркет мов”, “Рекорд читання віршів українською мовою” та інші”, - розповіла Саботюк.

Читайте також: У МІП закликали користуватися офіційними джерелами інформації в умовах агресії РФ

Вона продемонструвала учасникам форуму стрічку про туристичну Україну “Дякую”, герой якої — вчений антрополог з Японії несподівано для себе відвідав різні регіони України — від Закарпаття і Львова — до Одеси. Йому зустрічалися різні люди. Різні звичаї, але всі нові знайомі були привітними, готовими нагодувати, обігріти і допомогти.

Радник запросила учасників форуму, серед яких — студенти зі Львова, Донеччини, Івано-Франківська, Чернівців та інших регіонів, а також із Польщі, до Студентської ради при Мінінформі, щоб спільно будувати Україну, захищаючи її інформаційні кордони через якісну комунікацію і дипломатію.

Молоді учасники презентували свої програми, після чого відбувся воркшоп на тему “Інформаційні війни як чинник гібридної агресії”.

Фото Endless Streams

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-