На Прикарпатті тергромади потребують більше коштів для надання освітніх послуг

На Прикарпатті тергромади потребують більше коштів для надання освітніх послуг

Децентралізація
Укрінформ
В Івано-Франківській області чотири ОТГ відчувають додаткову потребу у коштах для фінансування закладів освіти. Уряд врегулював це питання через перерозподіл освітньої субвенції.

Про це повідомила радник з місцевих фінансів Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС) Оксана Швець під час семінару щодо автономізації закладів освіти, організованого Івано-Франківським ЦРМС, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

«Заклади загальної освіти фінансуються за рахунок освітньої субвенції та за рахунок коштів з місцевого бюджету. За рахунок освітньої субвенції здійснюється фінансування оплати праці педагогічного складу, а допоміжного персоналу – за рахунок коштів місцевого бюджету. З цих коштів здійснюється і оплата комунальних послуг. Питання полягає в тому, що не всі громади сьогодні достатньо забезпечені освітньою субвенцією. У чотирьох громадах області, а це у Білоберізькій, Тлумацькій, Більшівцівській та Матеївецькій об’єднаних громадах, є додаткова потреба в коштах Забезпечення коштів освітньої субвенції наразі врегульовано: підписано розпорядження Кабміну, за яким здійснено перерозподіл коштів», - повідомила Швець.

Вона зауважила, що аби врегулювати цю ситуацію, в об’єднаних громадах важливо ставити питання щодо оптимізації освітньої мережі. Люди це розуміють і готові йти на такий крок. Втім, не всюди заходи з оптимізації можна здійснити.

«Наприклад, у Білоберізькій ОТГ, яка відповідає усім критеріям високогірної. Тут про оптимізацію неможливо говорити. Тому ми неодноразово вносили пропозицію, аби внести зміни в освітню формулу, щоб врахувати понижену наповнюваність класів для гірських районів», - зазначила Швець.

За її словами, наступного року освітню формулу таки змінили. В ній врахували поділ класів на групи, видатки на приватні школи та на інклюзивні класи, і це збільшить суму освітню субвенцію. У містах обласного значення, де є сільське населення, розрахунок цієї субвенції теж зміниться, і такі міста як Яремче та Болехів отримають більше коштів на забезпечення освітніх послуг.

Читайте також: У Запоріжжі тергромади обговорили особливості формування місцевих бюджетів

Нагадаємо, в Івано-Франківській області діють 23 ОТГ, з яких 22 – сільські та селищні об’єднані громади і 1 – міська.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото: Івано-Франківський ЦРМС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-