У Вінниці розробляють Інтеркультурну стратегію міста-2030

У Вінниці розробляють Інтеркультурну стратегію міста-2030

Децентралізація
Укрінформ
У Вінниці відбулося третє засідання робочої групи з розробки Інтеркультурної стратегії м. Вінниця-2030 в рамках проекту «Інтеркультурні міста».

Захід відбувся за сприяння Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

«Сьогодні відбулося третє засідання групи з розробки інтеркультурної стратегії розвитку міста, пов’язане з використанням грантових коштів та реалізацією проектів, які можуть сприяти деяким сферам, в даному випадку – соціальним. Вінниця теж стає об’єднаною громадою, і потроху включається у всі ті процеси, які інші 35 ОТГ вже освоїли та активно залучені, і багато консультативної допомоги вона приймає з боку нашої програми. В даному випадку ми хочемо допомогти, використовуючи нашу європейську методику розробки стратегій, для того, щоб правильно розробити стратегію, яка відповідає світовим стандартам, містить не лише цілі (що ми хочемо досягти), але способи, як ми хочемо їх досягти. Тобто, план реалізації стратегії, конкретні проекти, які будуть використані в межах цього плану, щоб покращити життя в дуже вузькій сфері», - повідомив експерт, радник із регіонального розвитку Вінницького ЦРМС Юрій Войціцький.

За його словами, йдеться про інтеркультурність, тобто, підтримку таких вразливих груп населення, якими є національні меншини, внутрішньо переміщені особи і гості, які приїздять до міста, наприклад, іноземні студенти.

«Ми з ними працюємо, напрацьовуємо конкретні дії, які можна буде підтримати. Крім U-LEAD цьому процесу також сприяє Рада Європи і програма «Інтеркультурні міста», - зазначив експерт.

Читайте також: В Ужгороді обговорили розвиток прикордонної інфраструктури

Участь у засіданні робочої групи взяла й радник РЄ в рамках Програми «Інтеркультурні міста», національний координатор мережі в Україні, міжнародний експерт (м. Страсбург) Ксенія Хованова-Рубікондо.

«Сьогодні Вінниця є «прапороносцем» в ідеї відпрацювання стратегії інтеркультурного розвитку для міста, яка народжується в місті і яка буде для людей цього міста. Це нелегка справа, концепції інтеркультурності складні для будь якого міста - європейського, українського. Але наша програма працює над тим, щоб підвищити компетентність адміністраторів, компетентність тих, хто працює з людьми. У цьому процесі Вінниця динамічна в українській мережі, вона взяла на себе цю відповідальність, і потихеньку рухається в цьому напрямку», - сказала Хованова-Рубікондо.

До складу створеної у липні-жовтні робочої групи з розробки Інтеркультурної стратегії м. Вінниці входять представники міської влади та громадських організацій. Упродовж засідання вони проаналізували реалізовані кроки з розробки інтеркультурної стратегії, обговорили презентований експертом Вінницького ЦРМС проект цілей її розвитку, а також ознайомилися з методиками збору ідей на проекти розвитку міста за напрямками «Інтеркультурність» і «Покращення якості життя ВПО» із залученням мешканців міста.

Окрім того, відбулось включення за допомогою Skype з містом Мелітополем, який має досвід розробки і реалізації Інтеркультурної стратегії.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото: Олександр Лапін

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-