Деякі мери не готувалися до зими, а лише про це звітували - Гройсман

Деякі мери не готувалися до зими, а лише про це звітували - Гройсман

Укрінформ
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що мери деяких міст, у яких виникли проблеми із запуском опалювального сезону, раніше звітували, що підготовка до зими відбувається нормально.

Про це він сказав журналістам у Вінниці, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Звісно, це непростий процес, але потрібно готуватися завчасно. Коли закінчився один опалювальний сезон, вже тоді треба починати готуватися до наступного. Але коли не готувалися, але при цьому звітували дуже часто, що у них все нормально, то таким чином просто несправедливо повелися стосовно людей”, - сказав Гройсман.

За його словами, більшість мерів змогли підготувати свої міста до зими вчасно. Уряд зі свого боку намагався допомагати. “Ми все зробили для того, щоб державна компанія “Нафтогаз України” закупила достатню кількість газу, але “Нафтогаз” не може його видавати безкоштовно. Мають бути контракти. Ми прийняли рішення про реструктуризацію боргів, ми 5 жовтня прийняли рішення про початок опалювального сезону”, - нагадав Прем’єр-міністр.

Читайте також: У Смілі зранку поновили роботи із запуску тепла - Зубко

Далі влада на місцях мала б прийняти необхідні рішення, укласти з Нафтогазом угоди та скористатися реструктуризацією боргу. “Ті, хто це зробив, проблем не мають. А ті, хто не зробив, почали шантажувати людей. Тому я змушений втрутитися через рішення надзвичайної комісії для того, щоб запустити тепло. Фактично ми робимо те, чим займатися не повинні”, - сказав Гройсман.

Він зазначив, що нині дехто намагається перекласти відповідальність місцевої влади на уряд, але зробити це не вдасться. “Всі розумні люди знають, що в уряду немає котельні, яку треба запустити, і не працівники уряду йдуть по поверхах задля того, щоб випустити із системи повітря, і не представники уряду забезпечують тепломережу роботою. Це все робить місцева влада”, - наголосив Прем’єр-міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-