Проектування інклюзивного простору в школах та дитсадках стало обов'язковим

Проектування інклюзивного простору в школах та дитсадках стало обов'язковим

Укрінформ
Мінрегіон оновлює державні будівельні норми щодо проектування шкіл та дитячих садків - проектування інклюзивного простору для дітей з інвалідністю у цих закладах відтепер обов'язкове.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«З цієї осені інклюзія в школах та дитячих садках стала обов'язковою. Відтепер при реконструкції та будівництві цих закладів обов'язково мають передбачатися доступні та універсальні класи, коридори, навчальні кабінети, ігрові кімнати та інші зали і приміщення. Також в рамках облаштування безбар'єрного простору будуть створюватися окремі класи або групи інклюзивного навчання, додаткові приміщення для медобслуговування та корекції розвитку - так звані ресурсні кімнати. Освіта в Україні має ставати доступнішою і цим ми зробимо вагомий крок до цього», - сказав він.

Згідно з ДБН, наповнюваність класів з інклюзивним навчанням має складати не більше 20 учнів. Також визначено проектування ресурсних кімнат - окремих спеціально облаштованих класів для дітей з особливими освітніми потребами, де вони навчаються за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога.

«Сьогодні такі кімнати вже працюють у багатьох оновлених школах по Україні завдяки успішній реалізації проекту Благодійного фонду Порошенка та його голови Марини Порошенко. Безбар'єрність є також одним із головних принципів проекту «Новий освітній простір», який наразі реалізується Мінрегіоном та Міносвіти майже у 300 школах та дитсадках України. І ми надалі продовжуємо цю роботу», - сказав Парцхаладзе.

Нові ДБН щодо шкіл та дитячих садків розроблені фахівцями ПАТ «КиївЗНДІЕП».

Читайте також: Нік Вуйчич: Є дві важливі речі, які можуть вплинути на розвиток України

Мінрегіон також працює над розробкою нового ефективного ДБН щодо доступності, який стосуватиметься усіх груп населення з інвалідністю: візочників, тих хто має вади слуху, проблеми із зором, а також інших маломобільних груп.

Державні будівельні норми (ДБН) - обов'язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-