Тергромади можуть отримати новий інструмент для залучення інвестицій

Тергромади можуть отримати новий інструмент для залучення інвестицій

Децентралізація
817
Ukrinform
Об’єднані громади незабаром можуть отримати новий інструмент для залучення інвестицій та розвитку.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про облігації фондів місцевого розвитку №9023, прийняття якого дасть змогу громадам залучати місцеві позики для реалізації проектів. За цим законом громади матимуть право випускати свої облігації. 

Про це пише портал "Децентралізація".

«Ми розробили один онлайн-калькулятор, який дозволяє ОТГ порахувати свою інвестиційну готовність. А в новому законопроекті передбачили можливість торгувати цінними паперам. Бюджети окремих ОТГ зросли в десятки разів. Ті, хто фінансово самостійні - можуть втілювати складні інфраструктурні проекти. Та менш успішні, але перспективні, також отримують шанс росту. Приміром, кілька сусідніх громад, чи навіть з різних куточків країни, хочуть запустити спільний або схожий проект. Вони проходять всі необхідні процедури аудиту, готують і захищають бізнес-план, оголошують про емісію. Але управління цим проектом вони здійснюють не самостійно, а створюють спеціальний фонд, який від імені громад і під контролем Мінфіну та Нацкомісії з цінних паперів розпоряджається грошима», - вважає експерт з питань публічних послуг швейцарсько-українського проекту DESPRO В'ячеслав Козак. 

Один з розробників законопроекту, експерт  ГС «Українське об’єднання ринків капіталу» Сергій Москвін вважає, що боятися фондів не варто, оскільки фонд може використати гроші лише за призначенням, вказаним у проспекті емісії. 

Водночас експерти вважають, що такі інструменти, як доступ ОТГ до грошей через інфраструктурну субвенцію та Державний фонд регіонального розвитку - тимчасові.

У громадах, принаймні в тих, які були створені кілька років тому, вже працюють управління стратегічного розвитку, які повинні не тільки шукати та залучати грантові проекти, а й розробляти інвестиційні пакети. 

"Володіючи землею як ресурсом, інвесторам можна пропонувати  сервіс «під ключ». Приміром, у Розвадівській ОТГ на Львівщині німецько-польське підприємство має наміри будувати вітрову станцію. У Іваничівській ОТГ на Волині – завод з виробництва протеїнів. У обох випадках місцева влада готова надати ділянки і комунікації. Тільки будуй і плати податки. Дороги, мости, утеплення, альтернативна енергетика, навіть культурологічні чи тематичні парки - все це може бути основою росту для громади та інвестиційним проектом, придатним до реалізації. Тому випуск місцевих облігацій  - нове вікно можливостей для модернізації і розвитку громад", - пише портал "Децентралізація".

Читайте також: Голова ОДА підписав розпорядження про утворення Тернопільської тергромади

У профільному парламентському комітеті законопроект схвалили і вважають, що він дасть ще й поштовх до розвитку ринку цінних паперів.

«Головне у цьому процесі - пояснити місцевій владі всі можливості таких інструментів, щоб депутати могли прийняти зважене рішення, чи потрібен громаді певний проект. Що стосується технічної реалізації - ми сподіваємось на підтримку з боку уряду в частині підготовки порядку дій і роз'яснень, щоб процедура була максимально простою, покроковою і прозорою. У разі формування попиту з боку місцевої влади я очікую, що профучасники фондового ринку, які будуть зацікавлені у наданні послуг з розміщення облігацій, будуть пропонувати як частину своєї роботи підготовку «під ключ» всієї юридичної частини процесу», - вважає перший заступник голови парламентського комітету з фінансової політики та банківської діяльності Михайло Довбенко. 

Таким чином, на думку експертів-економістів,  з’явиться можливість не лише розпочати потужні інфраструктурні проекти, а й оживити український фондовий ринок. 

Фото SebWeo.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-