Тергромади можуть отримати новий інструмент для залучення інвестицій

Тергромади можуть отримати новий інструмент для залучення інвестицій

Децентралізація
Укрінформ
Об’єднані громади незабаром можуть отримати новий інструмент для залучення інвестицій та розвитку.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про облігації фондів місцевого розвитку №9023, прийняття якого дасть змогу громадам залучати місцеві позики для реалізації проектів. За цим законом громади матимуть право випускати свої облігації. 

Про це пише портал "Децентралізація".

«Ми розробили один онлайн-калькулятор, який дозволяє ОТГ порахувати свою інвестиційну готовність. А в новому законопроекті передбачили можливість торгувати цінними паперам. Бюджети окремих ОТГ зросли в десятки разів. Ті, хто фінансово самостійні - можуть втілювати складні інфраструктурні проекти. Та менш успішні, але перспективні, також отримують шанс росту. Приміром, кілька сусідніх громад, чи навіть з різних куточків країни, хочуть запустити спільний або схожий проект. Вони проходять всі необхідні процедури аудиту, готують і захищають бізнес-план, оголошують про емісію. Але управління цим проектом вони здійснюють не самостійно, а створюють спеціальний фонд, який від імені громад і під контролем Мінфіну та Нацкомісії з цінних паперів розпоряджається грошима», - вважає експерт з питань публічних послуг швейцарсько-українського проекту DESPRO В'ячеслав Козак. 

Один з розробників законопроекту, експерт  ГС «Українське об’єднання ринків капіталу» Сергій Москвін вважає, що боятися фондів не варто, оскільки фонд може використати гроші лише за призначенням, вказаним у проспекті емісії. 

Водночас експерти вважають, що такі інструменти, як доступ ОТГ до грошей через інфраструктурну субвенцію та Державний фонд регіонального розвитку - тимчасові.

У громадах, принаймні в тих, які були створені кілька років тому, вже працюють управління стратегічного розвитку, які повинні не тільки шукати та залучати грантові проекти, а й розробляти інвестиційні пакети. 

"Володіючи землею як ресурсом, інвесторам можна пропонувати  сервіс «під ключ». Приміром, у Розвадівській ОТГ на Львівщині німецько-польське підприємство має наміри будувати вітрову станцію. У Іваничівській ОТГ на Волині – завод з виробництва протеїнів. У обох випадках місцева влада готова надати ділянки і комунікації. Тільки будуй і плати податки. Дороги, мости, утеплення, альтернативна енергетика, навіть культурологічні чи тематичні парки - все це може бути основою росту для громади та інвестиційним проектом, придатним до реалізації. Тому випуск місцевих облігацій  - нове вікно можливостей для модернізації і розвитку громад", - пише портал "Децентралізація".

Читайте також: Голова ОДА підписав розпорядження про утворення Тернопільської тергромади

У профільному парламентському комітеті законопроект схвалили і вважають, що він дасть ще й поштовх до розвитку ринку цінних паперів.

«Головне у цьому процесі - пояснити місцевій владі всі можливості таких інструментів, щоб депутати могли прийняти зважене рішення, чи потрібен громаді певний проект. Що стосується технічної реалізації - ми сподіваємось на підтримку з боку уряду в частині підготовки порядку дій і роз'яснень, щоб процедура була максимально простою, покроковою і прозорою. У разі формування попиту з боку місцевої влади я очікую, що профучасники фондового ринку, які будуть зацікавлені у наданні послуг з розміщення облігацій, будуть пропонувати як частину своєї роботи підготовку «під ключ» всієї юридичної частини процесу», - вважає перший заступник голови парламентського комітету з фінансової політики та банківської діяльності Михайло Довбенко. 

Таким чином, на думку експертів-економістів,  з’явиться можливість не лише розпочати потужні інфраструктурні проекти, а й оживити український фондовий ринок. 

Фото SebWeo.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-