У Денісової заявляють, що

У Денісової заявляють, що "меддопомогу" у Львівському СІЗО можна прирівняти до знущання

Укрінформ
У Львівській установі виконання покарань №19 ув'язнені не отримують необхідну медичну допомогу.

Про це повідомляє прес-служба уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

"Найбільше занепокоєння у представників моніторингової групи викликало неналежне надання медичної допомоги ув’язненим. Так, в медичній частині відсутня ліцензія на провадження медичної практики, посади лікарів – фтизіатрів, інфекціоністів, фельдшерів та інші є вакантними. У розпорядженні медичної частини недостатньо медичних препаратів для лікування наявних у в’язнів захворювань. Сама медична частина не має окремого приміщення і розпорошена по різних частинах будівлі. Камери-палати жодним чином не пристосовані для тримання хворих ув’язнених – оскільки це звичайні камери", - йдеться у повідомленні.

Як зазначають у омбудсмена, це значно ускладнює належне надання медичної допомоги ув’язненим, "що можна віднести до катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання".

Читайте також: Сенцов у російській в'язниці написав вже 5 сценаріїв — сестра

"Проблема полягає в тому, що протягом майже року часу, з моменту створення ДУ “ЦОЗ ДКВС” в рамках реформування системи охорони здоров’я, яка повинна забезпечувати дотримання права на охорону здоров’я і медичну допомогу в закладах Державної кримінально-виконавчої служби України, ефективна робота так і не налагоджена", - зазначили в офісі уповноваженого.

Також співробітники медчастини розповіли моніторинговій групі, що звільняються, через умови та низький рівень оплати праці та психо-емоційне навантаження при роботі.

"Черговий візит в місця несвободи вкотре продемонстрував системність проблеми з медичним обслуговуванням", - додали у омбудсмена.

Моніторинговий візит здійснили працівник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату уповноваженого з прав людини спільно з представником уповноваженого у західних областях, регіональним координатором взаємодії з громадськістю уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області та громадським монітором.

За результатами візиту до Міністерства юстиції України буде направлено звіт із зазначенням виявлених недоліків та рекомендаціями щодо їх усунення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-