На економічному форумі Закарпаття інвесторам демонструють 14 проектів

На економічному форумі Закарпаття інвесторам демонструють 14 проектів

Фото
Укрінформ
Економічний форум "Закарпаття — бізнес в центрі Європи" стартував сьогодні в Ужгороді.

Інвесторам представлять 14 проектів з усіх районів області — від термальних басейнів та гірськолижних курортів до саду хурми та реставрації середньовічного замку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Форум Закарпаття — бізнес в центрі Європи", який стартував сьогодні в Ужгороді, - це наша демонстрація того, що на Закарпатті насправді є куди вкладати гроші. На форумі представлені 14 проектів з усіх районів області, які наразі розроблені, прораховані і чекають інвестора" - сказав в коментарі агентствудиректор департаменту економіки Закарпатської ОДА Денис Ман.

Проекти різні за напрямками та тематикою. Це і гірськолижні комплекси, і термальні курорти, і хурмовий сад, і реставрація середньовічного замку Сент-Міклош.

"Маємо проекти із величезними капіталовкладеннями та меншими, градація сум — від 10 мільйонів доларів до десятків тисяч доларів", - зауважив Ман.

Читайте також: Світовий банк назвав три фактори економічного зростання в Україні

За його словами, форум орієнтований більше на українських інвесторів, хоча тут присутні також представники потенційних інвесторів з Угорщини, Чехії, Словаччини, Польщі та Румунії: у наших країн схожий клімат та економіки, і якщо їм затісний ринок вдома, то тут, на Закарпатті, є що робити, каже директор департаменту.

Інвестиційний форум "Закарпаття -бізнес в центрі Європи" / Фото: Сергій Гудак, Укрінформ

"Наразі спостерігаємо, що в іноземців є бажання вкладати в Закарпаття — закордонні інвестори дуже добре пам'ятають спеціальну економічну зону, яка тут діяла донедавна, сьогодні таких законодавчих можливостей немає, на жаль. Проте громада, як розпорядник землі, може надати інвестору нульовий податок на землю, аби піти назустріч, можуть бути також якісь інші домовленості для сприяння капіталовкладенням з-за кордону", - сказав він.

Саме тому на форумі створили платформу для спілкування партнерів — тих, хто розробляв проекти, та потенційних інвесторів. В Закарпатській ОДА сподіваються, що таким чином партнери знайдуть спільну мову, а в краї стартують нові бізнес-проекти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-