Сільгоспземлі у комунальну власність отримали 479 об'єднаних громад

Сільгоспземлі у комунальну власність отримали 479 об'єднаних громад

Децентралізація
342
Ukrinform
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру підбила проміжні підсумки розпочатого Кабміном у лютому процесу передачі державних сільськогосподарських земель у комунальну власність ОТГ. 

Станом на початок жовтня 479 ОТГ отримали у комунальну власність землі сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів площею понад 938,7 тис. гектарів, повідомляє портал "Децентралізація".

«Це якісна передача, в результаті якої ОТГ отримують належним чином оформлені земельні ділянки, із кадастровими номерами, чіткими межами, готові для прийняття на баланс. Зі свого боку ми очікуємо ефективного розпорядження цим ресурсом органами місцевого самоврядування і будемо моніторити реальне використання земель ОТГ, зокрема відслідковувати динаміку орендних ставок», - відзначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Читайте також: Гройсман озвучив свою пропозицію щодо перших рішень оновленої ЦВК

Зазначається, що органи земельних ресурсів взяли на себе організацію робіт із оформлення земельних ділянок, а затрати  на проведення інвентаризації компенсував уряд. Повністю виконано план-графік передачі державних земель сільськогосподарського призначення у комунальну власність ОТГ у Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській та Черкаській областях.

Всього до кінця 2018 року заплановано передачу сільгоспземель ще 183 ОТГ.

31 січня уряд ухвалив розпорядження № 60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію, не вдаючись до змін у законодавстві.

Держгеокадастр розпочав процес передачі земель з 1 лютого 2018 року. Протягом першого тижня 99% ОТГ зробили перший крок до отримання земель у власність, підписавши меморандуми з Держгеокадастром.

Фото: decentralization.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>